ПРИ ТРАНСПОРТУВАННІ ЦИСТЕРН У КАЗАХСТАН ЗНОВУ МОЖЕ ВИТЕКТИ ФОСФОР
Наразі фахівці не можуть однозначно сказати, чи не станеться повторного витоку "жовтого" фосфору після того, як цистерни спробують підняти, щоб транспортувати їх до Казахстану. Про це сьогодні, 18 липня, під час прес-конференції заявив перший заступник начальника ГУ МНСУ у Львівській області Іван Дідух.
"Все залежатиме від того, як складеться ситуація при виконанні тих чи інших робіт. Та ми будемо готові до будь-яких надзвичайних подій, що можуть статися. Сподіваюся, що продумаємо все так, щоб не допустити жодної помилки", - додав він.
Проблема, на думку І. Дідуха, полягає, зокрема, у тому, що цистерни знаходяться у хаотичному стані, підійти до них, щоб обстежити якого діаметру там є тріщини, на сьогодні ще неможливо.
Водночас, за його словами, наразі реальної загрози населенню і навколишньому середовищу нема. Працівники підрозділів МНС тримають ситуацію під контролем. За словами Івана Дідуха, хмара, яка утворюється на місці загоряння "жовтого" фосфору, - це лише продукти згоряння . "Протягом дня вони можуть підніматися у повітря 1-2 рази, - додав Іван Дідух. - Але це дуже маленька кількість продуктів згоряння, коли екологи і санепідемстанція беруть проби в населених пунктах, ніяких шкідливих речовин не виявляють".
Разом з тим, наразі немає чітко визначеної території забруднення. Так само неможливо спрогнозувати у якому напрямку рухатиметься хмара. "Усе залежить від напрямку вітру", - запевнив І. Дідух.
Пожежа була ліквідована вчора о 22.29. Наразі на місце аварії безперервно подають струмені води з піноутворювачем, щоб фосфор знову не загорівся.