Причиною катастрофи під Смоленськом був не вибух, - Слідчий комітет Росії

СвітНаталія Зубрицька, 7 березня 201311892
Причиною катастрофи під Смоленськом був не вибух, - Слідчий комітет Росії
фото ТСН
Катастрофа під Смоленськом

Причиною катастрофи Ту-154 президента Польщі під Смоленськом було рішення екіпажу не йти на запасний аеродром, а не вибух.

Про це повідомляє Слідчий комітет Росії. За даними прес-служби, в період з 18 лютого по 7 березня 2013 року в Москві і Смоленську була проведена спільна робота російських і польських слідчих у кримінальній справі про катастрофу літака президента Польщі Леха Качиньського 10 квітня 2010 року.

Зокрема, за участі російських і польських експертів були проведені огляди вилученого стовбура дерева (берези), з яким під час посадки зіткнулося повітряне судно.

"Вилучені об'єкти були досліджені російськими і польськими експертами в галузі трасології, металознавства, вибухотехніки із застосуванням спеціальних технічних засобів. За результатами проведених оглядів і досліджень експертами встановлено, що на оглянутих та досліджених об'єктах будь-які сліди вибуху відсутні", - йдеться в повідомленні.

Крім цього, відзначили в Слідчому комітеті РФ, за запитом польської сторони на місці авіакатастрофи в Смоленській області спільно проведені додаткові огляди дерева і фрагментів розбитого польського літака, а також вилучені зразки конструкції повітряного судна для порівняльного дослідження.

Нагадаємо, польський президентський борт Ту-154 розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом під час заходу на посадку.

Загинули 96 людей - вісім членів екіпажу і 88 пасажирів, у тому числі президент Лех Качиньський, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 року Міжнародний авіаційний комітет оприлюднив остаточний звіт про результати технічного розслідування катастрофи літака. Безпосередньою причиною катастрофи було визнано рішення екіпажу не йти на запасний аеродром, а системними причинами – недоліки в забезпеченні польоту і підготовці екіпажу.

Газета Rzeczpopolita написала, що польські експерти виявили на фрагментах президентського Ту-154, що зазнав катастрофи у Смоленську у квітні 2010 року, сліди вибухівки, які могли потрапити на них вже після падіння літака на землю і походити ще з часів Другої світової війни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Главліт 7 березня 2013, 21:18

  Смоленська авіаційна аварія дуже подібна на недавню аварію літака в Донецьку й минулорічну авіаційну аварію в Росії, де загинула футбольна команда. Коли це не злощасні збіги обставин, котрі спричинили ці трагедії, а умисні диверсії, то вони могли бути спричиненими тільки шляхом зовнішнього впливу на навігаційне обладнання тих літаків, на вказівник курсу і на висотомір, метою видачі ними хибних даних про знаходження літака за курсом і за висотою.

  Наскільки мені відомо висотомір і визначник курсу працюють на основі випромінювача, приймача тих сигналів і системи опрацювання отриманих даних. Наприклад, у висотомірі випромінені сигнали відбиваються від землі, доходять знову до літака, де приймач це фіксує зокрема і час отримання цього сигналу а далі система опрацювання даних вираховує проміжок часу між випромінюванням сигналу і його отриманням, на підставі чого і визначається висота знаходження літака.

  Пілоти при посадці знижують за даними висотоміра висоту до 50 м, потім дивляться чи є видимість землі і на підставі цього вирішують: продовжувати посадку, йти на друге коло чи йти на інший аеродром.

  У тих трьох аваріях, наскільки мені відомо, пілотам прилад показував висоту більшу 50 м, коли фактично вона була менше 10 м. А коли відбувся фізичний контакт з землею (берізками, антеною аеропорту...) то пілот, мабуть згідно інструкції, надавлював на “газ” і робив спробу підняти літак, але було вже пізно, і ця їх спроба врятуватися лише прискорила і поглибила наслідки аварії (як це, до речі, було і з останньою спробою порятувати морський лайнер “Титанік”). Мабуть потрібно було вже йти за меншим опором і саджати літак на “живіт”. Але це вже інша справа...

  Вплинути на покази навігатора й висотоміра запросто можна було би за допомогою якогось “лівого” випромінювача на борту літака з відповідною частотою, в багажі любого з пасажирів, вмонтованого наприклад в мобілку чи планшет, тобто в кожний побутовий прилад загального користування де є автономне джерело електроенергії, тобто акумуляторна батарея. В смоленській трагедії на борту літака були тільки громадяни Польщі, тому аби валити усе на Росію й росіян, потрібно наперед полякам перевірити своїх радімих і любімих старших “братів”.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • “Фашист” 7 березня 2013, 20:31

  Чиїсь бажання є злочином тільки головах “богообраних” і їх псів, кокрема пільсудчиків.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук