Придністров'я відмовилося від виведення окупаційних російських військ

СвітКатерина Чурилова, 24 червня 20186400
Російські війська перебувають у самопроголошеній республіці від початку 1990-х років

Так звана Придністровська Молдовська Республіка відмовилася від виведення військового контингенту Росії, до якого закликали в резолюції Генасамблеї ООН «Про повне і беззастережне виведення іноземних збройних сил з території Республіки Молдова». Як пише УНІАН, про це йдеться у повідомленні на сайті «МЗС ПМР».

22 червня Генасамблея ООН схвалила резолюцію, у якій вимагає виведення російських військ з території Республіки Молдова.

У заяві «МЗС ПМР» наголошується, що «російські військовослужбовці у Придністров'ї виконують виключно завдання щодо забезпечення стійкого миру і безпеки, і жодних інших збройних сил РФ, крім миротворчих, на території «Придністровської Молдовської Республіки» немає».

У повідомленні також стверджується, що жодні рішення про зміну формату «миротворчої операції під егідою Росії» не можуть бути схвалені без урахування думки «ПМР», і що виведення військ не відбудеться до остаточного врегулювання взаємовідносин між Придністров'ям і Молдовою.

До слова, Російська Федерація офіційно не визнає суверенітету так званої Придністровської Молдавської Республіки, однак на неофіційному рівні надає їй військову, економічну, політичну і дипломатичну підтримку.

Згідно із законодавством Молдови, Придністров'я має статус Автономного територіального утворення з особливим правовим статусом. Його незалежність не визнає жодна країна-член ООН, лише кілька держав з невизначеним статусом (Абхазія, Південна Осетія та Нагірний Карабах).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук