Прикордонники розповіли про план повернення контролю над українсько-російським кордоном

Державна прикордонна служба та ОБСЄ розробили покроковий план повернення контролю над кордоном із Росією у разі виконання Мінських угод, заявив голова прикордонного відомства України Віктор Назаренко.

«Такий план справді є. Ми не приховуємо, що він існує. Це ж наша мета – повернути контроль над кордоном. Україна сьогодні не контролює 409,3 км держкордону», – зазначив Назаренко в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

За його словами, це ідея президента Петра Порошенка, яка полягає в тому, що існує можливість залучити поліцейську місію ОБСЄ і поетапно, на підставі Мінських угод, вийти на контроль ділянки кордону з РФ, яка наразі не контролюється.

«На першому етапі йдеться про забезпечення контролю силами збройної поліцейської місії ОБСЄ, створення демілітаризованої зони вздовж кордону, у якій б були тільки представники ОБСЄ і ті, хто виконує ці завдання, встановлення та використання сучасних технічних засобів, починаючи від відеоспостереження і закінчуючи використанням безпілотників», – пояснив голова ДПСУ.

Крім того, йдеться про визначення місць перетину кордону, забезпечення відповідного рівня громадського порядку в тих регіонах і після цього – про перехід на новий етап із поступовим переданням цієї ділянки держкордону під контроль України.

«Такий варіант є, і він цілком реальний. Якщо буде воля передусім з боку Росії, то Україна готова разом з місією ОБСЄ відновити контроль над кордоном. Це дасть можливість мінімізувати те, що зараз там відбувається, – ввезення зброї та боєприпасів», – зазначив Назаренко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук