Прикордонний пункт на Луганщині закидали мінами і обстріляли з вогнеметів, - прес-центр АТО

Відділ прикордонної служби "Мілове"

У ніч з восьмого на дев’яте серпня росіяни вдались до чергової кривавої провокації. Близько третьої годині ночі з протипіхотних вогнеметів «Шмель» було обстріляно відділ прикордонної служби, що в селі Мілове на Луганщині.

Про це повідомили у прес-центрі АТО.

Для того, щоб прикордонники не могли врятуватись з палаючої споруди, росіяни задіяли нові протипіхотні міни, які також було встановлено дистанційно зі сторони Російської Федерації.

«Задум був простий, прикордонники, тікаючи з-під обстрілу та від вогню, вибігають на вулицю, де підриваються на мінах», - розповів прикордонник Олександр Трохимець.

Загалом по приміщенню відділу було здійснено п’ять пострілів з вогнемету «Шмель». Терористи цілились у вікна приміщень, де спали прикордонники вільної від служби зміни. Та, на щастя, жодна з них не потрапила всередину будівлі.  Дві вогнеметних гранати потрапили у фасад споруди, а інші – в покрівлю. У підсумку дах повністю згорів, а на протипіхотних мінах підірвалось четверо охоронців кордону. Двоє отримали легкі ушкодження кінцівок, інші - середні.

Прикордонники поки не можуть зрозуміти принципу, за яким спрацьовували міни, але впевнені, що на озброїні в українській армії таких мін немає.

«Після падіння капсули мін розкрились, вистріливши в різні боки довгі жовті нитки, що сплутались між собою мов павутиння», - розповів службовець Держприкордонслужби Артем Буковський і додав: «На початку, ми не помічали їх і зачіпали ці тонкі дротики, а міни не реагували. Однак, коли до однієї з мін підійшов командир, то вона спрацювала. Ми вирішили, що її підірвали дистанційно, по радіо».

У прикордонників є беззаперечні докази та свідки того, що атака керувалася російськими прикордонниками. Про це зокрема засвідчив один з українських прикордонників, який відразу після початку обстрілу, висунувся на спостережний пункт.

«В свій бінокль я бачив двох корегувальників», - розповів солдат, – «Вони перебували на вишці російського заводу. Це зовсім неподалік і мені було видно, як вони корегують вогонь бойовиків. Стріляти по них я не міг, хоч добре бачив і міг прицілитись. Адже добре розумію, що першій постріл з боку України означатиме третю світову війну».

Окрім того, прикордонники бачили, як тентований УАЗик зі знаками розрізнення прикордонної служби Російської Федерації по завершенні обстрілу забрав не лише корегувальників, але й двох снайперів.

Під час атаки російські терористи не зважали на те, що поряд з приміщенням відділу прикордонної служби знаходяться жилі будинки. Їм було однаково, що разом з прикордонниками можуть постраждати і мирні люди. Терористи хотіли якщо не знищити, то принаймні залякати українських охоронців кордону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук