«Приватбанк» списав пов'язані з Коломойським кредити на 3 млрд грн
У третьому кварталі 2020 року «Приватбанк» списав пов'язані з екс-акціонерами кредити на 3,16 млрд грн. Про це повідомляє Finbalance.
В банку розповіли, що на кінець вересня загальний обсяг кредитного портфеля, який він пов'язує з попередніми акціонерами, становив 217,3 млрд грн (на початок року - 210,6 млрд грн).
Раніше «Приватбанк» зазначав, що цей портфель має загальні показники кредитного ризику, незалежно від класифікації за галуззю економіки і напрямку комерційної діяльності на дату видачі таких кредитів.
Екс-співвласник банку Ігор Коломойський неодноразово заперечував інформацію НБУ і керівників «Приватбанку», що близько 95% корпоративного портфеля банку, який сформувався до націоналізації, були інсайдерськими позиками.
Зазначимо, що у грудні 2017 року «ПриватБанк» подав позов до Високого суду Лондона проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також 6 компаній, які ймовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.
Усі компанії-відповідачі фігурували у постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт низки рахунків у кіпрській філії Приватбанку в рамках розслідування про повернення кредитів рефінансування НБУ на суму 19 млрд грн.
Детективна агенція Kroll за підсумками аудиту «Приватбанк» підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.
Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій банку. У грудні 2016 року «ПриватБанк» був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери банку вивели понад 5,5 млрд доларів. Кредити, які видавав банк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.
Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Своєю чергою, уже націоналізований «ПриватБанк» хоче відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти.