Прокуратура на Черкащині намагається відсудити ліси, захоплені урядовцем часів Януковича

Прокуратура Черкаської області направила до суду черговий позов про скасування незаконного розпорядження Канівської РДА та витребування з володіння сім’ї екс-першого віце-прем’єр-міністра часів Януковича земельних ділянок, вкритих лісами, площею близько 40 га, повідомила прес-служба Генпрокуратури.

У відомстві зазначили, що перший позов щодо повернення до держвласності земель площею 26 га прокуратура Черкаської області подала в листопаді 2016 року. Наразі позовна заява перебуває у провадженні Канівського міськрайонного суду.

«Підставою для заявлення зазначених вище позовів став факт виявлення прокуратурою злочинної схеми виведення державних земель лісового фонду в приватну власність членам родини колишнього високопосадовця», – зазначили у відомстві і не назвалии імені чиновника.

У прокуратурі вказали, що особи, зацікавлені в незаконному оформленні земельних ділянок, підшукали жителів області, яких схилили до «співпраці», після чого за сприяння керівництва Канівського районного відділу земельних ресурсів в лютому 2005 року розпорядженням Канівської районної державної адміністрації у власність 46 громадянам безоплатно було передано 66 га земель лісогосподарського призначення в адміністративних межах Бобрицької сільської ради. Таким чином зазначені ділянки було розподілено на підставних осіб з метою подальшого перепродажу їх зацікавленим особам. Після злочинних маніпуляцій землі, розташовані єдиним масивом, були придбані колишнім високопосадовцем та його родичами.

На цей час у власності родини колишнього першого віце-прем’єр-міністра часів Януковича на території згаданої сільської ради перебуває 66 га земель, незаконно наданих для ведення особистого селянського господарства. І це при тому, що діючий закон «Про особисте селянське господарство» визначає, що для ведення особистого селянського господарства використовують земельні ділянки розміром не більш як 2,0 га, передані фізичним особам у власність або оренду в порядку, встановленому законом.

Прокуратурою також з’ясовано, що поза увагою посадовців Канівської районної державної адміністрації та Канівського районного відділу земельних ресурсів залишилися й те, що вказані землі входили до складу лісового масиву, щодо використання та розпорядження якими законодавством передбачено певні обмеження.

Таким чином, унаслідок протиправних дій, через вказану схему 66 га земель, вкритих лісом, неправомірно вибуло із власності держави. Загальна сума ймовірних завданих збитків становить близько 25 млн грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук