Проросійські сили в оточенні Епіфанія – міф, – представник Вселенського патріарха

СуспільствоЯ. І., 25 травня3860
Представник Вселенського патріарха митрополит Гальський Еммануїл

«Звинувачення про те, що предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія оточили якісь проросійські сили – міф», – представник Вселенського патріарха митрополит Гальський Еммануїл прокоментував заяву Патріарха Філарета на адресу митрополита Епіфанія.

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет після засідання Синоду ПЦУ 24 травня заявив: митрополита Епіфанія оточили проросійські сили. Представник Вселенського патріарха митрополит Гальський Еммануїл в свою чергу прокоментував, слова Патріарха Філарета і назвав їх міфом.

«Церква – це не лише приміщення, будівля чи храми. Церкву, в першу чергу, створює віруючий народ, який всіма силами її підтримує. Всі ці люди підтримували Київський патріархат та УАПЦ, сьогодні вони підтримують Провославну Церкву України та її Предстоятеля Епіфанія. Я не бачу ніяких нових людей. Церкві немає чого боятися, вона не грає ніякої політичної ролі та не втручається в політичні питання. Всі звинувачення про те, що предстоятеля Епіфанія оточили якісь проросійські сили – це міф. Предстоятель Епіфаній - це молода і сильна людина, яку підтримуємо ми разом з українцями», – сказав митрополит Гальський.

Священнослужитель підкреслив, що підписання Томосу, заклало підвалини автокефальної нової церкви. Також митрополит Гальський зазначив, текст Томосу не результат переговорів двох сторін, він розповідає, як має функціонувати Церква. Аналогічний текст надавався Вселенським патріархатом всім помісним церквам, які отримували свого часу автокефалію.

«Ніхто не має права судити що в тексті правильно, а що ні. І ті, хто не приймають деякі положення Томосу - відмовляються бути в лоні цієї Церкви. Перед Церквою велике майбутнє, вона стає на ноги і сама обирає шлях, яким буде йти», – наголосив Митрополит Гальський Еммануїл.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук