Проспект Володимира Бойка в Маріуполі перейменують у Героїв АТО

СуспільствоАндрій Стець, 12 лютого 20162260

Один із центральних проспектів у Маріуполі Донецької області - колишній проспект Ілліча, який нині називається проспектом Володимира Бойка, планують перейменувати на проспект імені Героїв АТО. Про це повідомляє офіційний сайт Маріупольської міської ради.

Як повідомляється, таке рішення ухвалили на засіданні комісії з найменування вулиць. Згодом заплановано провести голосування у вигляді опитування жителів міста.

Зазначимо, що 18 січня 2016 року на сесії міської ради це питання розглядали і проспект назвали на честь Володимира Бойка - почесного президента Маріупольського комбінату імені Ілліча, президента футбольного клубу «Іллічівець» і колишнього депутата Верховної Ради чотирьох скликань.

Проте дружина Бойка звернулася до міського голови з проханням не називати на честь її покійного чоловіка проспект. Вона аргументувала це тим, що Володимир Бойко за життя був дуже скромною людиною і завжди вважав, що пам'ять про людей мусить «жити» у їхніх вчинках і справах, а не в назвах об'єктів топоніміки.

Тому комісія запропонувала перейменувати проспект Ілліча у проспект Героїв АТО.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закони «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» та «Про правовий статус і пам'ять борців за незалежність України у ХХ столітті».

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації.

Ці закони були прийняті народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня 2015 року більшістю голосів, 5 травня їх підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня закон набув чинності.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук