Проти підприємців Львова порушено 6 справ через неоформлених працівників
У Львові прокуратура з початку 2011 року порушила 6 кримінальних справ через неоформлення роботодавцями найманих працівників, – повідомила 2 червня під час прес-конференції начальник відділу праці Львівської міської ради Катерина Рибачок.
З її слів, для перевірки таких фактів спільно з правоохоронцями цього року було здійснено 608 виїздів на підприємства.
«Було виявлено 267 неоформлених працівників. За результатами роботи з ними або оформлено трудові договори, або складено акти і скеровано в прокуратуру для відкриття кримінальних справ», – сказала вона.
Серед порушників вона назвала піцерію «Леоополі», заклад харчування «Сакура», піцерію «Наполетана», кафе «Блінок» тощо.
За фактами згаданого порушення з початку року відрито 6 кримінальних справ. «Також в роботі знаходяться документи щодо інших підприємств», – сказала Катерина Рибачок. Вона додала, що часто неоформленими виявляються молоді люди, здебільшого студенти, які не мають стажу роботи і погоджуються на будь-які умови.
Також вона повідомила, що, за даними ДПІ, у Львові на сьогодні налічується понад 2240 підприємств, на яких рівень зарплати за І квартал 2011 менший від мінімального, передбаченого чинним законодавством (менше 960 грн).
«Спільно з інспекцією праці, правоохоронними і контролюючим органами проводимо перевірки цих підприємств. У квітні-травні здійснено близько 200 виїздів на такі підприємства, заслухано близько 100 керівників, і вже надано 200 підтверджуючих документів щодо підвищення рівня зарплати», – сказала Катерина Рибачок.
З її слів, роботодавці пояснюють таку ситуацію тим, що працівники працюють не на повну ставку. «Зарплата працівників виходить від 300 до 900 грн. Однак ми всі розуміємо, що це нереальні зарплати. Якщо взяти штатний розпис будь-якого такого підприємства, виходить, що директор, генеральний директор, його заступник, головний бухгалтер, системний адміністратор, прибиральник отримують зарплату на одному рівні, оклад у них – на рівні мінімального. Але зараз в двірників ЛКП оклади становлять 1 355 грн. То невже можна повірити, що директори в приватних фірмах мають зарплату нижчу, ніж двірники?», – сказала Катерина Рибачок.
Вона навела приклад ресторану «Аврора» у Львові, де, за даними ДПІ, середня зарплата в І кварталі 2011 року становила 800 грн, попри те, що у штатному розписі – 12 осіб, серед яких і директор, і вантажники, а сам ресторан, з її слів, має три зали на загальну кількість відвідувачів понад 200 осіб.