Противники цинковні у Винниках планують у суботу заблокувати об’їздну дорогу Львова

Акція протесту триватиме близько двох годин

СуспільствоНазарій Тузяк, 22 листопада51615
Каркас майбутньої цинковні біля Винників. У Львівській ОДА заявили, що інвестор має всі необхідні дозволи для будівництва заводу, але має самостійно довести людям його безпечність

Противники будівництва цинкового заводу поблизу Винників заявили про перекриття траси Київ-Чоп у суботу, 23 листопада. Протягом двох годин – з 12:00 до 14:00 – вони обіцяють блокувати рух на об'їздній дорозі Львова, що є частиною міжнародної автотраси.

«Акція буде обов'язково. Почнемо о 12 годині біля цинкового заводу. Будемо перекривати дорогу, але, напевно, частково будемо пропускати транспорт. Оптимістом не буду, але очікую, що прийде десь до 500 осіб. Ми подали всі необхідні заявки, спілкувалися із патрульними, тож там будуть стояти регулювальники», – повідомив ZAXID.NET один із організаторів акції Володимир Гаврилюк.

Рух автотранспорту планують блокувати на ділянці траси поруч із запланованим місцем будівництва цинкового заводу на околиці Винників (орієнтовне місце вказано на карті нижче).

«Ми не хочемо бачити того заводу. Хочемо, щоб власник, забудовник перепрофілював свій завод. Ми нічого особистого проти нього не маємо, але цей завод будують надто близько до житлових будинків. Там же було дуже багато порушень, починаючи від того, як виділялася та земля», – заявив Володимир Гаврилюк.

Він також додав, що акція протесту відбудеться і в понеділок, 25 листопада, біля Львівського окружного адмінсуду, в якому цього дня почнуть розглядати позов громадської організації «Сила Винник» до Львівської ОДА щодо будівництва цинкового заводу.

Наміри ТОВ «Екран» збудувати завод гарячого цинкування неподалік Львова викликали протести серед мешканців Винник, хоч компанія має всі необхідні для будівництва дозволи. Згідно з опублікованими Міністерством екології документів, санітарно-захисна зона до найближчих населених пунктів також дотримана (норма 300 м, мінімальна реальна відстань 500 м). Аналогічний завод цієї ж компанії вже 12 років працює у Стрию.

Влітку 2019 року голова ЛОДА Маркіян Мальський попросив призупинити будівництво заводу на час, поки спеціальна комісія не вивчить його безпечність. Висновків цієї комісії так і не оприлюднили, однак Маркіян Мальський заявив, що інвестор має всі необхідні дозволи, але має самостійно довести місцевим мешканцям, що завод буде безпечним для їхнього здоров'я.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук