Карстове провалля між Стебником і Трускавцем засиплять сміттям

Під курортним Трускавцем планують будівництво сміттєспалювального заводу

СуспільствоАндрій Дрозда, 27 квітня 201823834
На території гірничого-хімічного підприємства збудують сміттєпереробний завод

Карстове провалля, що знаходиться за півкілометра від траси на Трускавець, невдовзі може стати частиною нового сміттєпереробного комплексу. В яму, що утворилася внаслідок землетрусу і обвалу карстових порід, висипатимуть шлаки спаленого сміття. Згідно з планами інвесторів та місцевих чиновників, завод працюватиме щонайменше 25 років і перероблятиме 1500 тонн сміття на добу.

Ще 30 березня 2018 року робоча група, до складу якої увійшли, зокрема, голова Дрогобицької РДА Володимир Шутко, мер Дрогобича Тарас Кучма і директор гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал» Володимир Коваль, прийняла рішення про створення в Дрогобицькому районі підприємства зі збору, переробки та утилізації сміття. Фотокопії протоколу засідання у п'ятницю, 27 квітня, поширило дрогобицьке видання Vartonews.

Підприємство збираються створити на території гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал». Якщо проект реалізують, то карстове провалля всього за кілометр від межі міста Трускавець стане частиною сміттєпереробного комплексу. Саме пустоти рудника №2 обрали місцем захоронення шлаків спаленого сміття.

Засновниками сміттєпереробного заводу стануть ТзОВ «ЗОРЕМА ВЕСТ», комбінат міського господарства Дрогобицької міської ради і ТОВ «Українська карбонова консалтингова агенція».

ТзОВ «ЗОРЕМА ВЕСТ» отримає частку 50% сміттєпереробного заводу. Компанія входить до групи «Укрлендфармінг», якою володіє мультимільйонер Олег Бахматюк. Йому ж належить і підприємство «Полімінерал», на території якого розташують завод із переробки сміття.

Частку 15% отримає «Українська карбонова консалтингова агенція», а комбінат Дрогобицької міської ради претендує на частку у розмірі 35%.

Протокол наради робочої групи зі створення сміттєпереробного підприємства (всі фото - vartonews)

Згідно з рішенням робочої групи, Дрогобицька міська рада повинна проголосувати за створення підприємства, укласти з ним угоди і надати гарантію на вивезення і можливість переробки ТВП терміном на 25 років. Місто також передасть в оренду підприємству сортувальну лінію потужністю 1000 тонн на добу. Загальна потужність заводу мала б складати 1500 тонн сміття на добу (для порівняння, весь Львів продукує близько 600 тонн сміття на добу). Протокол наради підписав міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Планують, що роботу комплексу забезпечуватимуть 70 працівників. Формувати штат підприємства почнуть вже 28 травня, а 31 травня на заводі збираються приймати сміття. Далі відходи сортуватимуть і спалюватимуть в конегераційній машині. Шлак спаленного сміття висипатимуть у пустоти рудника №2 підприємства «Полімінерал».

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський розповів ZAXID.NET, що обговорював із представниками підприємства «Полімінерал» їхній намір розмістити на своїй території сміттєпереробний комплекс. «Представники підприємства цікавилися реакцією трускавчан. Ми відповіли, що наше ставлення до цієї ідеї негативне. Безумовно, захоронення шлаків у карстових порожнинах створить небезпеку забруднення підземних вод. Після тієї розмови більше контактів не було», - повідомив Андрій Кульчинський.

Він також додав, що можливе розташування сміттєпереробного комплексу знаходиться у межах третьої санітарної зони курорту Трускавець. «Поки що йдеться лише про намір збудувати цей комплекс. На етапі вироблення техніко-економічного обгрунтування воно зупиниться. Я не вірю в цей процес», - розповів мер Трускавця.

Нагадаємо, що провалля поблизу Дрогобича та Трускавця утворилося внаслідок нічного землетрусу 30 вересня 2017 року. Діаметр провалля 300 метрів, а глибина до 50 метрів. Згодом на дорозі між Дрогобичем і Трускавцем після масштабного обвалу карстових пустот почали з'являтися тріщини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук