Психолог: Для роботодавця 30 років – старий працівник, а 45 — час на цвинтар

31 січня 201313712
Віктор Пушкар

Штрафи, які стягуватимуть з роботодавців за вікову дискримінацію при пошуку працівника на роботу потім же ж стягатимуть зі самого працівника, вважає столичний соціальний психолог Віктор Пушкар.

"Те, що зараз заборонили вказувати вік в оголошеннях про прийом на роботу, - це буде дуже легко обходитись тим, що почнуть накладати штрафи на роботодавців, а потім ті самі штрафи виймуть з кишені найманих працівників», - прокоментував психолог для Gazeta.ua нові норми у законі про зайнятість, які набрали чинності з 1 січня (компанії загрожує штраф у розмірі десять мінімальних заробітних плат на момент виявлення вікової дискримінації найманого працівника, - ред.).

За словами Пушкара, «державні заходи проти вікової дискримінації мають переважно косметичний характер».

«Вони спрямовані на те, щоб приховати проблему, замість вирішити її по суті. До 2009 року словосполучення «вікова дискримінація" взагалі не вимовлялось», - наголосив Пушкар.

За словами дослідника, проблема вікової дискримінації є актуальною серед молоді.

«Дуже часто найманих працівників вважають надто молодими. Старими вважають людей 28-30 років і далі, 45 — це вже треба на кладовищі знаходитись. За віком дискримінують, тому що люди керуються стереотипами, забобонами і національними критеріями. Подивитись дату народження людини значно легше, ніж розпізнати людину. Для першого треба вміти читати, для другого знати психологію", - додав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Гість 1 квітня 2013, 10:46

  А що ви скажете про проблему молодих спеціалістів без стажу?
  Я закінчив університет і вже рік не можу знайти роботу по професії. Всюди потрібен стаж не менше 3х років. Та де ж його взяти? Один єдиний вихід для молоді - виїзд на ПМЖ до Європи або Америки. Тому, що на Україні нічого не зміниться и немає тут чого "ловити".
  Іван. 23 роки.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гість 1 лютого 2013, 09:10

  пане психолог, то не роботодавці, то барижня, яка всі соки вижимає з людини за копійки і плює на трудове законодавство. роботодавці вмерли разрм з УРСР.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук