ПЦУ дозволила проводити богослужіння без парафіян під час карантину

Водночас, Синод наполягає на тому, що храми повинні залишатися доступними для відвідування віруючими

Синод Православної церкви України дозволив проводити богослужіння без особистої присутності парафіян через поширення коронавірусу. Про це повідомляє прес-служба Православної церкви України.

Так, священнослужителі разом із церковними співаками можуть проводити богослужіння без особистої присутності парафіян.

«Під час проведення таких богослужінь миряни повинні долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості віддаленого зв’язку», — йдеться у повідомленні.

Водночас, синод наполягає на тому, що богослужіння і молитва, діяльність священнослужителів та церковнослужителів не можуть бути повністю зупинені, храми повинні залишатися доступними для особистого відвідування віруючими, з дотриманням норм карантину, підвищеної санітарної безпеки та «соціальної дистанції».

У разі запровадження спеціальних дозволів на пересування, ПЦУ буде наполягати на наданні таких дозволів священнослужителям та церковнослужителям для виконання ними своїх релігійних обов’язків.

Раніше Вселенський патріарх Варфоломій наказав припинити всі богослужіння в церквах через пандемію коронавірусу. Натомість Києво-Печерської Лаври, митрополит УПЦ МП Павло закликав ігнорувати карантин і, навпаки, відвідувати церкви, оскільки причиною спалаху коронавірусу, за його словами, є «людський гріх».

Згодом, священний Синод Православної церкви України закликав вірян дотримуватися карантину, а також обмежив проведення богослужінь у храмах. Зокрема, закликали священиків або припинити проведення богослужінь, або ж змінити їхній порядок так, щоб у богослужіннях брали участь не більше 10 осіб.

У той же час УГКЦ закликала своїх вірян дотримуватися гігієни в церквах, а людей похилого віку та батьків з дітьми – залишатися вдома і не відвідувати богослужінь, а також запропонувала парафіянам долучитися до літургії онлайн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук