Пушкін жжот
Український мультфільм «Викрадена принцеса» за перший вікенд зібрав майже ₴21,5 млн
0Новий український анімаційний фільм «Викрадена принцеса» за перший вікенд зібрав у прокаті майже ₴21,5 млн. Його побачили майже 286 тис. глядачів. Про це повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко. Для порівняння, американський мультфільм «Коко», днями нагороджений «Оскаром», за перший вікенд зібрав трохи більш як ₴10 млн (135 тис. глядачів).
«Так, я в курсі, що вікенд був "довгий", але це все одно неймовірно крутий результат для українського фільму на власному ринку!», - зазначив Іллєнко.
Бюджет мультфільму Олега Маламужа, знятого студією Animagrad, становить ₴95,2 млн, частка Держкіно — ₴19,5 млн.
Задовго до виходу фільму у прокат він викликав численні суперечки через те, що є вільною екранізацією поеми Олександра Пушкіна «Руслан та Людмила» (раніше фільм саме так і називався, потім ця назва була перенесена у підзаголовок).
«У мультику від Пушкіна - голова богатиря і вчений кіт. Рускім духом не пахне, Лукомор'я нема, зате зомбаки під супровід “ВВ”. Окремий шедевр, до речі. Можна і треба купувати квиток», - вважає письменник та сценарист Андрій Кокотюха.
«Хочу запевнити, що, крім імен персонажів, з відомою казкою Пушкіна цю стрічку мало що пов'язує. Якщо ви сумніваєтеся в моїх словах, запрошую переглянути фільм в кінотеатрах», - додає голова Держкіно Пилип Іллєнко.
І оскільки це питання виноситься на перший план практично в усіх обговореннях цього мультфільму, почнемо з нього. Справді, про поему Пушкіна мало що нагадує. Хіба імена героїв, деякі події та ще сам поет у вигляді статуї мелькне кілька разів у кадрі із написом «Слава Україні!». Якби дати героям нейтральні імена, то навіть філологи не відразу би пізнали хрестоматійний колись твір.
Але і про те, що дія відбувається у Києві також особливих згадок немає. У кадрі не з’являється жодного знакового чи пізнаваного об'єкта, які могли би позначити українську столицю як місце дії. Декораціями слугує цілком абстрактне місто.
Це, мабуть, можна закинути авторам фільму, які працювали над ним з 2013 року. Не виглядає вдалим рішення довірити озвучування головних героїв дуету «Время і стєкло». Надя Дорофєєва та Олексій Завгородній звучать неприродно.
Набагато краще дають собі раду ті, хто озвучує другорядних персонажів: Юрій Горбунов (Кіт Вчений), Євген Малуха (Чорномор), Олег «Фагот» Михайлюта (Фін), Микола Боклан (Володимир, князь Київський). Олександр Усик та Василь Вірастюк озвучили троєщенських бандитів.
Справжньою знахідкою став голос Сергія Притули, який він віддав Нестору, другу Руслана. Саме Нестор відповідає і за левову частку жартів та кумедних ситуацій. Щодо жартів, то вони - різної степені дотепності та брутальності.
Сергія Притулу можна назвати одним із найбільших успіхів фільму
Загалом ті, хто добре знає анімацію, знайде у «Викраденій процесі» багато знайомих облич та героїв. Та й сюжет оригінальністю не надто відрізняється. Він увесь може вкластися в одне речення: злий чарівник викрадає прекрасну принцесу, а закоханий у неї лицар вирушає на пошуки.
Проте діти в залі весело реготали під час перегляду. Для них, зрештою, то і робилося.
А ще «Викрадена принцеса» стала першим проектом лінійки анімаційних прем'єр компанії Animagrad, серед яких також «Мавка. Лісова пісня» (2018), «Снігова республіка» (2019) та «Роксолана» (2021). Студія планує випускати щорічно по одній повнометражній анімаційній картині, як в локальний український, так і в міжнародний прокат.