Рада міністрів ЄС визначила найперспективніші енергетичні проекти з Україною

ЕкономікаРоман Ганкевич, 17 жовтня 20162670
Рада міністрів ЄС визначила найперспективніші енергетичні проекти з Україною
фото Depositphotos
Україна подала шість проектів на отримання статусу «проектів спільного інтересу» ЕС (PECI)

Рада міністрів Енергетичної спільноти (Energetic Community - ЕС) внесла проект будівництва нафтопроводу Броди (Україна) - Адамова Застава (Польща) до переліку «проектів спільного інтересу» ЕС (Projects of Energy Common Interest - PECI), оскільки це дасть змогу забезпечити диверсифікацію джерел і напрямків нафтопостачання до країн Центральної та Східної Європи. Про це йдеться у повідомленні Міненерговугілля України.

Як зазначено, відповідне рішення було ухвалено під час засідання постійної групи високого рівня і Ради міністрів ЕС, що відбулося 13-14 жовтня в Сараєві (Боснія та Герцеговина), в якому взяла участь українська делегація на чолі з першим заступником міністра Галиною Карп.

«Крім того, до переліку «проектів взаємного інтересу» внесено проекти будівництва газових інтерконекторів Польща-Україна, Угорщина-Україна та відновлення повітряної лінії електропередач 400кВ Мукачеве - Велке Капушани (Словаччина)», - зазначає Міненерговугілля.

До висновків засідання Ради міністрів також входить пропозиція України щодо реалізації проекту «Енергетичний міст Україна-ЄС» за підтримки Єврокомісії та участі країн-членів ЄС, інформують у міністерстві.

Учасники і партнери Європейської енергетичної спільноти і програми PECI (фото: www.energy-community.org)

Слід зазначити, що Україна подала шість проектів на отримання статусу «проектів спільного інтересу» ЕС (PECI). В електроенергетиці йшлося про з'єднання енергосистеми України з європейською енергосистемою ENTSO-E в асинхронному режимі шляхом включення лінії ПЛ-750 кВ Хмельницька АЕС-Жешув (Польща) зі спорудженням зв'язку постійного струму («Енергетичний міст Україна-ЄС»), а також про реконструкцію ВЛ-400 кВ Мукачеве (Україна) - Велке Капушани (Словаччина) і відновлення ВЛ Південно-Українська АЕС (Україна) - Ісакча (Румунія).

У газовому секторі Київ пропонував долучити до PECI-проектів будівництво газопроводу-інтерконектора Україна-Польща та забезпечення транспортної потужності з Угорщини в Україну на гарантованій основі, а в нафтовій сфері - будівництво нафтопроводу Броди-Адамова Застава (Польща).

Станом на початок цього року всього на статус PECI претендувало 33 проекти вартістю понад 4 млрд. «Зазначені проекти згодом зможуть отримати відповідну фінансову підтримку з боку європейських структур. Ми на це сподіваємося», - зазначав тоді представник Міненерговугілля України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук