Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію про боротьбу з екстремізмом

СвітІрина Рєвунова, 2 жовтня 20153200
Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію про боротьбу з екстремізмом
Рада ООН з прав людини

Рада ООН з прав людини сьогодні, 2 жовтня, ухвалила резолюцію щодо прав людини та боротьби з насильницьким екстремізмом, яка закликає держави протидіяти тероризму, повідомляє РИА «Новости».

Проект резолюції під назвою «Права людини і попередження і боротьба з насильницьким екстремізмом» був представлений групою з 44 країн, включаючи США, Францію, Великобританію, Туреччину і Україну. За прийняття документи висловились 37 держав, 7 утрималися, 3 країни проголосували проти. Зокрема, проти голосувала Росія, яка пояснила свою позицію тим, що у документ «повністю відображає необхідні умови для боротьби з екстремізмом».

Після голосування один із співавторів резолюції постійний представник Туреччини при відділенні ООН у Женеві Мехмет Ферден Чарикчі заявив, що її прийняття є «історичною подією для Ради з прав людини ООН і робить значний внесок у захист прав людини і боротьбу із екстремізмом».

У резолюції наголошується, що насильницький екстремізм не може бути асоційований з будь-якою релігією, етносом чи національністю. Документ також закликає держави розробляти механізми боротьби з тероризмом, які дотримувалися б усіх міжнародних прав, включаючи гуманітарне право і закони про біженців та права людини.

Зазначимо, що днями Іспанія звернулася до ООН із пропозицією створити міжнародний кримінальний суд у справах тероризму.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук