Рада провалила голосування за відтермінування касових апаратів для ФОП
До теми
Верховна Рада України не змогла проголосувати за законопроект №4313, який мав на меті відтермінувати запровадження «касових апаратів» (PPO) для фізичних осіб-підприємців. За документ проголосували 212 нардепів із 226 необхідних.
Водночас депутати вирішили відправити документ на повторне перше читання. За це проголосували 254 нардепи, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Фракція «Слуга народу» дала лише 107 голосів, тоді як 30 нардепів утрималися. Інші фракції переважно проголосували за цей законопроєкт.
Голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев подякував колегам-нардепам за провалене голосування за законопроект про відтермінування фіскалізації на 1 рік.
«Хочу подякувати колегам за сьогоднішнє неголосування, за законопроєкт про відстрочку фіскалізації. Друзі мої, обратися депутатом і голосувати за популярні речі легко, і традиційно для нашої політики. Але стати депутатом щоб проводити складні, непопулярні, але потрібні для країни рішення – це дуже складно. Радий за те, що багато хто з нас, ставши політиками, не перетворилися в політиканів», – написав у Telegram.
Зазначимо, що у жовтні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав указ № 761/2019 про забезпечення сприятливих умов ведення бізнесу для фізичних осіб – підприємців (ФОП), який передбачає встановлення заборони на їхні перевірки. Крім того, документ передбачав, що з 1 січня 2020 року підприємці зможуть замість купівлі касових апаратів і видачі паперових чеків завантажити на свій смартфон відповідний додаток і видавати за його допомогою електронні чеки.
З 1 серпня 2020 року набули чинності норми щодо запровадження програмних РРО без розширення сфери їх застосування. При наявності класичного РРО бізнес не має обов'язку переходити на програмний РРО та може користуватися ними одночасно.
Передбачалось, що з 1 січня 2021 року використання РРО, для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців, стане обов’язковим, а з 1 квітня 2021 року такий обов’язок виникав для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп.
Однак 3 листопада голова парламенту Дмитро Разумков повідомив, що фракції Верховної Ради домовилися відтермінувати запровадження реєстраторів розрахункових операцій («касових апаратів») для фізичних осіб-підприємців до 2022 року.