Ракета з українським двигуном успішно вивела на орбіту марокканський супутник

Блок маршового двигуна четвертого ступеня ракети розроблений КБ «Південне» і виготовлений «Южмашем».

СвітЮрій Братюк, 21 листопада 20182000

У середу, 21 листопада, з південноамериканського космодрому Куру успішно запустили ракету-носій Vega з українським двигуном. Про це повідомляє прес-служба підприємства «Южмаш».

У повідомленні зазначається, що ракета успішно вивела на орбіту космічний апарат Mohammed VI-B, який побудовано на замовлення уряду Марокко компанією Airbus Defense and Space. Це другий супутник серії, з його допомогою можна буде проводити спостереження за змінами земної поверхні, виконувати сільськогосподарський моніторинг, прогнозувати надзвичайні ситуації та багато іншого. Ракета-носій легкого класу Vega розроблена спільно європейським і італійським космічними агентствами. Блок маршового двигуна четвертого ступеня розроблений КБ «Південне» і виготовлений «Южмашем».

Як повідомляв раніше ZAXID.NET, 15 жовтня н а спільній виставці «Зброя та безпека-2018» та «Авіасвіт–ХХІ» у Києві заявили, що цією розробкою українців вже зацікавилися інвестори з Канади. Зокрема, керівник інноваційного аерокосмічного кластеру Віктор Попов розповів, що зараз для виведення супутників на геостаціонарні орбіти використовуються переважно рідинні двигуни. Він зазначив, що іонно-плазмовий двигун вдесятеро менший ніж звичайний рідинний ракетний двигун й при цьому спроможний працювати у відкритому космосі десятиліттями.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук