Рекордна ганебна поразка «Карпат» 1:6. Декілька слів після матчу
Після фінального свистка було відчуття не злості, а огиди і сорому
0До теми
Спочатку до гри.
Рекорд. 10 вересня 2017 року надовго ввійде в історію львівських «Карпат». У домашньому матчі проти рівненського «Вереса» команда зазнала принизливої поразки 1:6, чим оновила як рекорд найбільшої домашньої поразки (з різницею у п’ять голів), так і найбільшу кількість голів, пропущену у домашніх матчах.
Оновлення складу. Частину проблем «Карпат» можна було б списати на те, що влітку команду очолив новий тренер Серхіо Наварро, прийшло багато нових гравців. Але ні. П’ятнадцять новачків в команді не можуть виправдати це. Особливо у матчі з «Вересом». І причина не у рахунку.
Сергій Борзенко, Ростислав Волошинович та Руслан Степанюк. Це троє гравців, які вийшли на поле за рівненську команду у цьому матчі зі старту. Вони єдині, хто минулого року грав за «Верес» у Першій лізі і тепер виступають у Прем’єр-лізі. Олександр Бандура, Володимир Адамюк, Микола Іщенко, Сергій Сімінін, Роман Карасюк, Михайло Сергійчук, Валерій Федорчук та Василь Кобін, які теж вийшли зі старту, доєдналися до команди влітку. Дехто, коли сезон вже тривав. Тоді ж, коли і «Карпати» наповнювали свій склад гравцями під зав’язку.
Та й Юрій Вірт очолив «Верес» 6 червня. Хоча до цього і працював у тренерському штабі попереднього тренера Володимира Мазяра.
До речі, Роман Підківка, Іван Лобай, Олег Голодюк, Ігор Худоб’як та Амбросій Чачуа грали за «Карпати» минулого року. Вони у матчі проти «Вереса» вийшли зі старту.
Системні помилки Наварро. Після матчу Юрій Вірт заявив, що він достатньо часу приділив вивченню гри «Карпат» і його команда скористалася системними помилками «зелено-білих». Серхіо Наварро, коментуючи таку заяву, заявив, що це не так. І що це були не системні помилки, а одноразові. Однак схожість забитих голів говорить протилежне – «Верес» в повну використав помилки львів’ян, виконавши настанову тренера.
Шість голів. Стільки «Карпати» забили зі старту сезону. У 8 матчах, включно із грою проти рівненців. Щоб пропустити шість голів, їм вистачило однієї гри проти «Вереса». До цього було п’ять голів від «Динамо», по три від «Ворскли» та «Маріуполя».
Озлоблені екс-«карпатівці». Гравці, які колись виступали за львівський клуб, доволі часто відзначаються у матчах проти «Карпат». До п’яти з шести голів так чи інакше причетні футболісти, які носили «зелено-білу» футболку. Василь Кобін подавав з кутового при першому голі, Валерій Федорчук заробив а Михайло Сергійчук реалізував пенальті, Василь Кобін поборовся за м’яч і віддав результативний пас на Руслана Степанюка, Михайло Сергійчук реалізував вихід на ворота Романа Підківки, Василь Кобін забив пенальті. І лише Геннадій Пасіч забив без допомоги екс-«карпатівців».
До речі, за цей матч Михайло Сергійчук забив у ворота «Карпат» стільки ж, як і за час гри за львівську команду – два голи у 2014 році. При чому один – у Кубку України проти аматорів з «Чайки».
Після цієї гри виникає питання: чому при такі «закупці» нових гравців, «Карпати» не підписали контракти з вільними агентами Валерієм Федорчуком та Василем Кобіним, які могли підсилити команду?
Після гри.
Фанати. На матч прийшло понад 8640 глядачів (рекорд сезону для команди, вдічі більше, аніж на попередню гру). Вони почали завчасно покидати стадіон вже після третього голу. Однак ті, що залишилися до кінця, ще довго не покидали стадіон. Вони вимагали пояснення.
За 15 хв. до закінчення гри з фанатської трибуни почали лунати вигуки «Ми «Карпати», ви – г**но». Не припинилися вони і після фінального свистка, коли футболісти «прийшли на розмову». Фанати заставили футболістів скинути з себе футболки, аргументуючи це тим, що вони недостойні носити ці кольори. (Це цензурна версія того, що відбулося поблизу 16 сектора).
Після того, як футболки були зняті, і частину їх кинули на фанатські трибуни, вони одразу полетіли назад під невдоволені вигуки.
Вже після матчу фанати очікували футболістів і біля автобусу. Для охорони гравців «Карпат» правоохоронці влаштували «живий коридор». Однак все обійшлося.
Ще перед тим фанати пообіцяли погроми, якщо команда програє у Кубку України. Матч 20 вересня у Івано-Франківську проти «Прикарпаття».
Варто віддати належне і гостьовим вболівальникам. Зазвичай у Львові вони займають єдиний 30 сектор. Однак рівненці розбилися на два табори. Чорні були у 30 секторі, червоні – у 28. Було їх чимало (осіб 500), під час матчу неодноразово робили «перекличку» між собою.
Варто зазначити, що президент клубу Олексій Хахльов приїхав разом з ними з Рівного «Червоно-чорним» експресом, який запускають до Львова, коли тут грає «Верес». Правда сидів він не разом з трибунами, а в одній з центральних лож.
Ще трохи історії та статистики.
Невдале дербі для «Карпат». До цього матчу львівська та рівненські команди зустрічалися шість разів. За цей час «Карпати» здобули лише одну перемогу – у 1994 році. Через неї «Верес» мав вилітати з еліти українського футболу, але втримався у Вищій лізі через розширення кількості команд-учасниць чемпіонату. Наступного сезону рівненці відімститися, вигравши два матчі у «зелено-білих».
Перша перемога у Львові. «Верес» через проблеми зі стадіоном у Рівне свої домашні матчі проводить на «Арені Львів». Однак таким позитивним результатом як у матчі проти «Карпат» похвалитися не може. Якщо в першому матчі проти «Олександрії» команда зіграла у безгольову нічию, то «Зорі» та «Шахтарю» домашні матчі програла. При цьому в чемпіонаті до гри з «Карпатами» команда забила лише 5 голів, а у Львові відзначилася лише раз у матчі проти «Шахтаря».
Фото: ФК «Карпати», НК «Верес», автора