Ректор ЛНМА подав до суду відразу на шість львівських ЗМІ

Ректор Національної музичної академії ім. М.В. Лисенка Ігор Пилатюк подав до суду на кількох журналістів за поширення недостовірної інформації. Зокрема, 19 червня 2014 року Галицький районний суд м. Львова відкрив провадження за позовом Ігоря Пилатюка до журналістів про захист власної честі, гідності та ділової репутації.

Про це повідомила Незалежна медіа-профспілка України.

Львівський осередок Незалежної медіа-профспілки України вважає, що позов поданий із порушенням процедури та з метою тиску на свободу слова.

Позивач вимагає спростувати, на його думку, недостовірну інформацію про себе, висвітлену у матеріалах Наталії Дудко (Газета «Ратуша»), Юлії Ліщенко (Газета «Високий замок»), Сергія Бобри (Агенція інформації та аналітики «Гал-інфо»), Дениса Тимошенка (Gazeta.ua), газети «Новий погляд» та Інформаційного агентства «Galnet».

Обурення в Пилатюка викликало те, що у своїх матеріалах журналісти згадують про факти корупції, протекціонізму та політичної заангажованості ректора.

У медіа-профспілці заявляють, що шляхом пред’явлення позову Ігор Пилатюк намагається всіляко «очистити» власну репутацію, чим здійснює тиск на працівників ЗМІ. Більше того, він порушив процедуру спростування недостовірної інформації, передбачену законом, адже спочатку був зобов’язаний звернутися до видань, які опублікували, на його думку, недостовірну інформацію.

Судове засідання у справі призначене на 2 липня 2014 року об 11:30 у Галицькому районному суді міста Львова.

Як повідомляв ZAXID.NET, Ігоря Пилатюка втретє обрали ректором Національної музичної академії ім. М.В. Лисенка на позачергових виборах ректора 8 травня цього року. Вибори супроводжувалися пікетом під стінами академії. Тоді близько 40 громадських активістів, переважно з числа студентів академії,  протестували проти переобрання на посаду Ігора Пилатюка, який очолює академію з 1999 року.

Позачергові вибори ректора ЛНМА були спровоковані тим, що Пилатюку закидали звинувачення у співпраці з Януковичем у 2004 році та використання службового становища. Сам ректор всі чутки назвав «полюванням на відьом», та оголосив про проведення виборів ректора академії достроково.

До цього, 17 березня, на сторінці «Євромайдан Львів» з’явилося повідомлення про те, що в академії створили ініціативну групу з викладачів та студентів, яка домагатиметься відставки Ігоря Пилатюка з посади ректора ЛНМА.  Окрім співпраці з Януковичем у 2004 році, активісти закидали Пилатюку використання службового становища на користь власної сім’ї, а також володіння надмірною кількістю нерухомості – за їхньою інформацією,родина ректора володіє квартирою і трьома будинками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук