Ресторан у центрі Львова втретє перекрив вулицю літнім майданчиком

У мерії не можуть дійти згоди щодо розмірів майданчика Churrasco Grill & Wine

Ресторан у центрі Львова втретє перекрив вулицю літнім майданчиком
фото ZAXID.NET
Майданчик Churrasco Grill & Wine зайняв увесь тротуар і частину дороги

Ресторан грузинської кухні Churrasco Grill & Wine у центрі Львова уже втретє змонтував літній майданчик, який перекриває увесь тротуар і частину дороги. Уже двічі після скандалів у соцмережах адміністрація закладу звільняла проїжджу частину, але згодом знову займала її своїм майданчиком. А в міській раді не можуть дійти згоди щодо його розмірів.

Йдеться про ресторан Churrasco Grill & Wine, що на розі вул. Валової та Сербської. Не зважаючи на неодноразові обурення користувачів соцмереж адміністрація закладу знову встановила літній майданчик який значно виступає за межі тротуару. Директор ресторану Євген Чуєв заявив ZAXID.NET, що має усі необхідні дозволи від мерії на його встановлення саме в таких межах. Проте він відмовився пояснити, чому уже двічі цьогоріч майданчик посували з дороги на тротуар після обурення львів'ян у соцмережах.

Ресторан Churrasco Grill & Wine знову зайняв проїжджу частину на вул. Сербській (фото ZAXID.NET)

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, який також очолює комісію, що видає дозволи на встановлення літніх майданчиків, сказав ZAXID.NET, що дозвіл цьому ресторану змінювали кілька разів.

«Спочатку цей ресторан мав майданчик площею 44,6 м2 – лише на тротуарі. Потім власники звернулись до нас по дозвіл на розширення і ми збільшили його до 90,9 м2. Але коли це спричинило скандал у соцмережах, ми анулювали новий дозвіл і повернули попередній. Через якийсь час адміністрація ресторану знову звернулися до нас з аргументом, що на Сербській є значно масивніші майданчики. Ми пішли на компроміс і збільшили їм площу до 71,5 м2 , тобто дозволили зайняти частину тротуару, але меншу, ніж у попередній раз», – сказав Юліан Чаплінський.

Низка ресторанів на вул. Сербській встановили літні майданчики, які займають і тротуар, і частину проїжджої частини (фото Google Street View)

За його словами, літні майданчики у пішохідних зонах можуть займати частину вулиці, але за умови, що залишається 3,5 м, аби там могли проїхати автомобілі екстрених служб.

На думку заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, саме в цьому випадку виконання лише цієї умови недостатньо. «Цей майданчик не варто порівнювати із тими, що розташовані на вул. Сербській ближче до пл. Ринок, адже в цьому випадку комісія помилилась, оскільки напроти майданчика є затверджені місця для паркування. Тобто якщо напроти ресторану буде припаркована машина, а майданчик виступатиме на проїжджу частину, то ні швидка, ні пожежна туди не заїде», – сказав Андрій Москаленко.

Саме тому Андрій Москаленко близько двох тижнів тому наполіг, щоб адміністрація Churrasco Grill & Wine звільнила проїжджу частину. Майданчик таки прибрали і Москаленко навіть повідомляв про це у Facebook.

Проте, як виявилось, згодом ресторан знову зайняв дорогу. У розмові із ZAXID.NET 23 липня Андрій Москаленко сказав: «Я не відповідаю за літні майданчики, для цього у міській раді є комісія. Але я вважаю, що майданчик цього закладу справді занадто громіздкий, і тому наполіг на тому, щоб його залишили лише на тротуарі. Проте, як бачимо, ресторан спочатку послухав, але не надовго, бо у них є дозвіл».

Додамо також, що, за інформацією начальниці управління комунальної власності Львівської міськради Інни Свистун, щомісяця власник Churrasco Grill & Wine платить по 75,72 грн/м2 за використання міської землі під літній майданчик (трохи більше 5400 грн щомісяця). Така вартість визначена ухвалою №1273 від 1 грудня 2016 року. Відповідно щомісячна сума оплата вираховувалась залежно від того метражу майданчика, який був дозволений у той чи інший період.

Це вже не перший скандал навколо літнього майданчика цього ресторану. У травні він займав тротуар і практично половину проїжджої частини на вул. Сербській, що викликало значний резонанс у соцмережах. Тоді його також спочатку прибрали, а потім знову отримали новий дозвіл.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук