Reuters повідомив про доставку ще двох турбін Siemens із Росії до Криму
Доставка відбулася всупереч санкціям ЄС
Інформаційне агентство Reuters повідомило, що з Росії до окупованого РФ українського Криму могли доставити ще дві турбіни виробництва німецької компанії Siemens. Таким чином всупереч санкціям Європейського союзу до двох доставлених раніше турбін росіяни доставили ще дві, пише «Радіо Свобода».
Як повідомило агентство, в ніч на четвер, 13 липня, двоє його репортерів особлисто бачили це обладнання в порту в Феодосії на окупованому півострові. Незалежних підтверджень того, що ці два циліндричні об’єкти під синіми покривалами, схожі на два доставлені раніше до окупованого Севастополя, є теж турбінами німецької компанії, на час публікації агентство не мало. Але їхні розміри і форма відповідають публічно оприлюдненим зображенням газових турбін компанії Siemens, мовиться в повідомленні.
У порту Феодосії звфіксували чотири об'єкти, які ймовірно є турбінами Siemens. На початку липня - їх було тільки дві. Скріншот з відео знятого репортером Reuters у вівторок, 12 липня
У середу речник німецької компанії в її штаб-квартирі в Баварії Яшар Азад сказав агентству, що Siemens усе ще намагається встановити всі факти, зокрема, місце перебування решти двох із загалом чотирьох турбін, про які говорять останнім часом.
На самому окупованому російському півострові представник фактичної російської влади заявив цьому ж агентству, що говорити про ці турбіни не можна, «бо ж, ви розумієте, санкції, Siemens».
У середу, 12 липня, уряд Німеччини закликав компанію Siemens AG якнайшвидше і якнайповніше подати пояснення з приводу того, яким чином її газові турбіни, всупереч чинним санкціям ЄС, дісталися до окупованого Росією українського Криму з сусідньої Росії. Як заявив журналістам у Берліні речник канцлера Анґели Меркель Штеффен Зайберт, німецький уряд стежить за справою «з великою увагою».
За його словами, дотримання санкцій – це в першу чергу відповідальність компанії Siemens. Саме компанія, сказав він, має перевіряти, щоб усі її ділові стосунки відповідали санкційному режимові. «Доставка турбін до Криму всупереч умовам контракту і попри запевнення на найвищому рівні … варта особливої уваги і цілковито неприпустима», – наголосив речник.
У вівторок, 11 липня, компанія Siemens подала позови до Арбітражного суду Москви через її газові турбіни, всупереч санкціям незаконно доставлені з Росії до Криму. Серед відповідачів є і спільне підприємство німецької компанії в Росії, в якому Siemens має 65% і на заводі якого в Росії й були збудовані згадані турбіни. У компанії також заявили, що будуть змушені обміркувати свої подальші відносини з Росією після справи з турбінами, після якої «повернення до звичного порядку справ неможливе».
Раніше компанія Siemens заявила, що висуне кримінальні звинувачення проти неназваних осіб, відповідальних за це порушення, а також подасть судові позови з метою зупинити доставку до Криму іншого обладнання й домогтися повернення турбін із Криму назад до Росії. Інакше, заявили в компанії, вона буде домагатися скасувати весь контракт. Крім того, Siemens зважує й інші додаткові кроки, мовилося в повідомленні.
Компанія тоді підтвердила інформацію про доставку до окупованого Росією Криму принаймні двох із чотирьох її турбін усупереч санкціям щодо півострова. Вона також пообіцяла, що не братиме участі в монтажі, налагодженні і гарантійному обслуговуванні турбін, якщо їх усе-таки встановлять там.