Різниці в сумі оплати при двоставковому та одноставковому тарифі нема, - Синютка
«Сума, яку б мешканці платили за теплопостачання за одноставковим тарифом дорівнює тій, яку споживачі платять за двоставковим. Відмінність в тому, що за одностовковим тарифом цю суму сплачують за 6 місяців, за двоставковим вона розбита на 12 місяців», - пояснив відмінності тарифу перший заступник міського голови Олег Синютка сьогодні під час брифінгу.
Нагадаємо, у жовтні 2006 року Кабінет міністрів України зобов'язав усі теплопостачальні підприємства застосовувати у роботі двоставкові тарифи.
Кабінет міністрів 26 квітня 2007 року своїм розпорядженням № 229 зобов’язав Міністерство з питань ЖКГ разом з місцевими органами виконавчої влади вжити заходів з впровадження двоставкових тарифів. Відповідне рішення виконкому Львівської міської ради у Львові діє від 25 листопада 2006 року.
«Чомусь в нашій свідомості закріпилося, що ми платимо за зимовий період за спожиту теплову енергію, а в літній період ми платимо незрозуміло за що. В рік мешканці міста Львова оплачують за спожиту теплову енергію в сумі 405 млн. грн. Що таке 405 млн. грн.? Це постійна складова, яка складає 132 млн. грн., і зміна складова, яка складає 272 млн. грн. 272 млн. грн. – це ті гроші, які платяться тільки зимою, 132 млн. грн. – це ті гроші, які платяться впродовж року. Деколи у нас виникає помилкова думка про те, що 272 млн. грн. – це є кошти, які оплачуються за вироблену теплову енергію. Я хотів би підкреслити, що 272 млн. грн., які мешканці платять зимою, – це є виключно кошти за спожиті енергоресурси. Тобто це не є кошти за вироблену теплову енергію. Це є тільки ті кошти, які наші теплові підприємства оплачують, відповідно, за газ – це 90%, електроенергію, і, оскільки, на ТЕЦ-1 виробляється за допомогою турбінних установок електроенергія, то, відповідно, ця складова йде ще додатково від ТЕЦ-1. Тобто це не є кошти за вироблену теплову енергію, це є кошти за спожиті енергоресурси. Інша частина – 130 млн. грн., яка оплачується круглорічно – це є кошти, щоб виробити цю теплову енергію. І, насправді, оскільки, левова частка виробництва цієї теплової енергії припадає на зимовий період, то, фактично, виходить, що ми для мешканців цю плату розтерміновуємо впродовж 12 місяців. Двоставковий тариф дає можливість покращити комфорт мешканців, не дає додаткового навантаження», - розповів під час прес-конференції перший заступник міського голови Олег Синютка.
Двоставкові тарифи широко застосовуються в Європейських країнах, в Україні його впровадили 16 обласних центрів.
Двоставковий тариф діє у близько 70% міст України. Так, по двоставковому тарифу розраховуються за теплопостачання у містах Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Харків, Чернівці, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Севастополь, Хмельницький, Черкаси, Суми, Луганськ, Миколаїв, Одеса.