Робота під час війни – досвід компанії з ІТ-галузі
Інші блоги автора
- Як втримати ІТ-фронт в Україні навіть у темряві 20 січ 2023, 15:22
- Що робити, якщо цьогоріч треба вступати до ВНЗ? 27 лип 2022, 15:13
- 70 років української ІТшності. Із чого почався і куди прийшов ринок 21 груд 2021, 14:51
24 лютого світ поділився на «до» та «після». Уся країна в ту страшну ніч прокинулась від вибухів, повідомлень та дзвінків. Почалась війна – Росія зробила невідворотне; і так як «до того», вже ніколи не буде. Розум довго не міг усвідомити: невже це правда, невже це з нами відбувається?
Минув місяць, а виглядає, наче один довгий день. За цей період сталось багато горя, але й прийшло розуміння, як діяти далі людям та бізнесу, стримуючи емоції. Тільки правильні кроки та холодний розум допоможуть виграти війну та відновити країну якнайшвидше.
Місяць – це також час для ретроспектив: можемо оцінити, що було зроблено в період хаосу перших годин та днів, які рішення були правильними, і що робити далі.
Перші години шоку доволі швидко поступилися швидким рішенням
Першочерговою задачею була безпека наших колег та членів їх сімей. Усіма можливими способами ми допомогли з переїздом у відносно безпечні області тим, хто знаходився у «гарячих» точках. Були і охочі на певний час переїхати в іншу країну. Для зручності ми організували два хаби – у Польщі та Румунії, де люди можуть за бажанням працювати і «триматись купи».
Далі – допомога ЗСУ, ТрО та волонтерська діяльність. Волонтерство, піклування про наших колег, які долучились до оборони країни. Донейти від компанії і від команди – вже частина нашої буденності. Цим, втім, нікого не здивувати – кожен у той чи інший спосіб робить максимум для наближення дня перемоги.
Робота – як підтримка економіки
Ще одним важливим напрямком залишається робота. Слід діяти там, де ми найбільш фахові, боремося за Україну як ІТівці.
Ми розуміли, що просідання економіки буде значним. А власне сфера ІТ – одна із небагатьох, які можуть приносити в країну гроші навіть в умовах воєнного стану. Тому від часу вторгнення і досі ми намагаємося максимально забезпечити вхід грошей до України. А саме збільшили кількість проектів, збільшуємо команду, платимо податки, показуємо своїм прикладом, що мати справу з українським бізнесом безпечно і зараз. Окреме величезне ДЯКУЮ закордонним партнерам: усі пішли назустріч, ба навіть більше – під нашу непросту ситуацію підігнали свої плани і дедлайни.
Зараз не час, аби впадати в ступор і гальмувати: кожна гривня, долар, євро чи злотий в Україну – це підтримка економіки та боротьба на іншому «фронті». Тому закликаю усіх взяти себе в руки і ставати до роботи. Адже це те, чим ми дійсно можемо допомогти Україні. Підтримка бізнес-процесів і здійснення фінансових операцій не дадуть економіці занепасти. Особливо сьогодні, коли підтримка більшості країн світу просто грандіозна.
Підключення до Starlink
Коли восени минулого року закордонні ЗМІ почали масово поширювати інформацію про можливе вторгнення росії в Україну, менеджмент нашої компанії почав працювати над комплексним Business Continuity Plan (BCP). А одним із пунктів імплементації BCP було підключення до сервісу супутникового інтернету Starlink.
Ми вдячні, що Ілон Макс відгукнувся на звернення українського міністра з цифрових трансформацій і зробив можливим безперебійний інтернет. Це критично важливий момент в умовах війни, адже мова йде і про повноцінну роботу без збоїв (знову згадуємо про важливість підтримки економіки), і про солдатів інформаційного фронту. Усі ми знаємо, що війна в 21 сторіччі – це не тільки поля битв, але й інформаційний спротив та захист. Впродовж цього місяця сотні українських ресурсів зазнавали хакерських атак з боку Росії та Білорусі, які успішно відбиваються. Також ми як компанія постійно боремося, щоби донести правду про події, які відбуваються тут і зараз, не тільки до росіян, а й до всього світу. Навколо української ІТ-армії об’єднуються колеги з всієї планети. І це неймовірно!
Відкриття офісу в Кракові
Ми планували відкриття четвертого офісу (на додачу до офісів в Остіні (США), Львові та Чернівцях) на кінець 2022 року. Але війна внесла свої корективи і довелось пришвидшити усі процеси.
Наразі команда в Кракові складається з наших людей, які приїхали сюди з України. В подальшому плануємо розширювати там свою присутність та наймати більше людей, зокрема і з Польщі. Це дозволить нам збільшувати потужності та посилити присутність компанії на ІТ ринку ЄС. А це значить – ще більше грошей і ресурсів для України!
Віримо в перемогу, віримо в себе, віримо в Україну. І – до праці!