Росія блокує місії ОБСЄ можливість контролювати її кордон з непідконтрольною частиною України

Міністерство закордонних справ України наголосило на важливості рішення Постійної Ради ОБСЄ від 7 липня 2016 року продовжити до 31 жовтня 2016 року мандат Місії спостерігачів ОБСЄ, яка діє на двох російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк». Водночас Міністерство висловлює жаль і обурення з приводу чергового блокування російською стороною пропозиції розширити мандат цієї Місії на всю неконтрольовану ділянку російсько-українського державного кордону і таким чином запобігти подальшій ескалації.

Як йдеться в коментарі МЗС України, опублікованому в четвер, 7 липня, така позиція Російської Федерації кардинально суперечить її зобов’язанням згідно з Мінським протоколом від 5 вересня 2014 року.

«Виходимо з незмінної позиції, що ефективний моніторинг з боку ОБСЄ вздовж всієї неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону є невід'ємною передумовою успішного мирного врегулювання. Тому відвертий опір Росії реалізації цього важливого елемента безпеки є її цілеспрямованою протидією мирному процесу. Адже повномасштабна присутність міжнародних спостерігачів не дозволить РФ продовжувати таємне переправляння своїх військ і постачання озброєння на територію України», – наголошується в коментарі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук