Росія через Facebook намагалась дестабілізувати ситуацію у країнах Африки

Facebook видалив три російські мережі облікових записів, сторінок і груп через політичне втручання

Компанія Facebook заявила, що заблокувала роботу трьох російських мереж акаунтів, сторінок і груп, через які невідомі особи намагалися втручатися у внутрішню політику восьми африканських країн. Такі проникнення вчиняли як через Facebook, так і через Instagram, що належить цій ж компанії.

Внутрішнє розслідування, яке здійснили фахівці Facebook, встановило, що цю діяльність провадили особи, пов'язані з наближеними до президента РФ російським бізнесменом Євгеном Пригожиним, йдеться в повідомленні компанії.

Діяльність акаунтів стосувалася Мадагаскару, Центральноафриканської Республіки (ЦАР), Мозамбіку, Демократичної Республіки Конго (ДРК), Кот-д'Івуару, Камеруну, Судану і Лівії.

«Попри те, що люди, які стоять за цими мережами, намагалися приховати свою особу і факт співпраці один з одним, наше розслідування показало, що ці кампанії мають зв'язок з організаціями, пов'язаними з російським фінансистом Євгеном Пригожиним», – йдеться в повідомленні Facebook.

Загалом були закриті 35 акаунтів, 53 сторінки, сім груп в Facebook і п'ять акаунтів в Instagram. Понад 470 тис. акаунтів були підписані на «одну або більше» зі вказаних сторінок, 450 осіб – на спільноти, 650 – на акаунти в Instagram.

Одна з видалених сторінок

Facebook-сторінка Radio Africa, яку маскували під сторінку новин Судану, була частиною підтримуваної Росією мережі впливу

Компанія Facebook додала, що поділилася інформацією з правоохоронними органами, політиками і партнерами.

Як повідомила The New York Times, заблоковані акаунти із сотнями тисяч підписників були залучені до дезинформаційної мережі, створеною з метою маніпуляції громадською думкою в цих країнах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук