Росія готує проти України позов до Гаазького суду

СвітРоман Ганкевич, 6 травня 20147436
Росія готує проти України позов до Гаазького суду
фото Voice of America
Росія готує проти України позов до Гаазького суду

У Міністерстві закордонних справ Росії підготували так звану «Білу книгу», в якій зібрані факти «порушень» прав людини та принципу верховенства права за період з листопада 2013 року по березень 2014. Її та інші «докази злочинів» росіяни хочуть використати проти нової української влади в Гаазькому Міжнародному кримінальному суді.

У понеділок, 5 травня, президенту РФ Владіміру Путіну було представлено так звану «Білу книгу порушень прав людини в Україні», повідомляє офіційний сайт Кремля.

«Основне завдання «Білої книги» - представити громадській думці реальні факти і свідчення про події в Україні і тим самим сприяти формуванню неполітизованих, неупереджених оцінок, виявлення та притягнення до відповідальності винних у протиправних діях», - пояснюють в Кремлі.

Тим часом, у прес-центрі МЗС Росії заявляють, що «наведені в доповіді фактологічні дані грубих порушень основних міжнародних принципів і норм у сфері прав людини і верховенства права, скоєних радикал-націоналістами, які монополізували протестний «євромайдан» при потуранні, а часом і при прямій підтримці США та ЄС, дозволяють стверджувати, що ці явища мали масовий характер».

За інформацією газети «Известия», депутати Держдуми почали збирати документи, пов'язані із загибеллю людей на Україні, щоб притягнути чинну українську владу до відповідальності у Гаазькому суді.

Перший заступник голови комітету Держдуми у справах громадських об'єднань Михайло Маркелов заявив, що відповідальність за загибель мирного населення в Одесі, Слов'янську та інших містах лежить на теперішній українській владі. «У Гаазі Слободана Мілошевича і Ратко Младича судили як політичних та військових злочинців і логічним було б застосувати цю схему до «нелегітимного керівництва Києва». – заявив він на зборах фракції партії «Єдина Росія».

За його словами, російські депутати вже збирають документи для звернення до Міжнародного кримінального суду в Гаазі і планують попросити МЗС підтримати їх ініціативу. «Я буду звертатися з пропозицією відправити заяву до Гаазького суду не тільки на зборах фракції, протягом двох днів я відправлю листа до МЗС», - заявив Маркелов.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук