Росія розширить «чорний список» європейців, якщо у цьому буде потреба

У російському МЗС заявили, що створення такого списку є адекватною відповіддю на запроваджені санкції проти РФ

СвітРоман Ганкевич, 1 червня 20151960
Росія не збирається обмежувати чи скасовувати «чорний список» європейських персон нон ґрата

Заступник директора департаменту інформації МЗС РФ Марія Захарова заявила, що «чорний список» європейців, яким заборонено в'їзд до Росії, можуть розширити.

Про це вона повідомила в ефірі «Російської служби новин».

Таке рішення приймуть, якщо США і ЄС розширять обмежувальні заходи щодо громадян РФ, підкреслила вона.

«Будь-які зміни будуть дзеркально відбиватися у нас. Це називається принцип взаємності. Неможливо допускати, щоб до нас ставилися абсолютно упереджено і фактично невмотивовано», - сказала Захарова.

Представник МЗС наголосила, що поява «чорного списку» європейців стало відповіддю на дії США та Євросоюзу.

«Ми змушені були піти на дзеркальні заходи у зв'язку з діями США і ЄС. Ми говорили про принцип формування цього списку. Також говорили про те, що це вимушений крок, що він нам не подобається. Сподіваємося, що коли закінчаться пристрасті зі списками з боку США і ЄС, ми точно так само скасуємо наші списки», - пообіцяла вона.

Водночас, як повідомив глава МЗС РФ Сергій Лавров, Брюссель просив у Росії її «чорний список» у «конфіденційному порядку», і те, що він потрапив до ЗМІ, є, на його думку, порушенням етики, передає РИА Новости.

За словами російського міністра, Єврокомісія попросила передати їй «чорний список» нев'їзних до РФ громадян Європейського Союзу «виключно для нашого відома у конфіденційному порядку, щоб ми з Брюсселя могли проінформувати відповідних учасників цього списку».

«Ми передали цей список на прохання Євросоюзу на конфіденційній основі, і він негайно став предметом витоку в пресу, а ЄС, який, зазвичай, витоки не коментує, з радістю його прокоментував. Так що я тут теж вбачаю порушення етичних норм», - зазначив Лавров.

Нагадаємо, 30 травня стало відомо, що Росія передала Євросоюзу свій «чорний список». У переліку 89 імен. Список, розісланий МЗС РФ, отримали в посольствах країн ЄС.

Перед цим кілька європейських дипломатів отримали відмову на в'їзд до Росії прямо в аеропорту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук