Росія скликає наукову конференцію про "геноцид і культурний етноцид русинів Закарпаття"

27 листопада 20083200

19 грудня в залі засідань Вченої ради Південного Федерального Університету (м. Ростов-на-Дону, Росія) відбудеться міжнародна науково-практична конференція "Геноцид і культурний етноцид русинів Карпатської Русі (кінець XIX - початок ХХ ст.)". Анонс конференції розміщено на сайті Фонду стратегічної культури, - повідомив кореспондент ZAXID.NET.

Захід проводять Центр україністики ПФУ спільно з аналітичним центром "Фонд стратегічної культури" (м. Москва) за підтримки історичного факультету ПФУ та Громадської організації "Русь" (Республіка Молдова, Кишинів). Серед учасників - провідні вчені, експерти, політики та громадські діячі Росії, України, Молдови, Чехії та інших країн.

Під час роботи конференції планується розгляд та обговорення таких питань:

Карпатська Україна як культурно-історичний феномен слов'янського світу (поняття "русин" і "російські Карпат": термінологічний апарат і історія наукового вивчення питання; проблема лінгвістичної ідентифікації русинських діалектів).

Православ'я в долях Підкарпатської, Галицької і Буковинської Русі (духовна місія слов'янських просвітителів св. Кирила і Мефодія і русини Карпат; церковнослов'янська мова як основа формування літературних мов і діалектів русинів; повернення до Православ'я жителів Підкарпатської Русі в XIX-XX століттях; 1020-ліття Хрещення Русі і сучасна конфесійно-церковна ситуація в Закарпатті).

Російське (русинське) питання в історії України та слов'янства (кінець XIX - початок ХХ ст.): Ретроспектива та перспектива ("будителі" русинського народу і боротьба з українізацією; геноцид русинів Підкарпатської, Галицької і Буковинської Русі періоду Першої світової (Великої) війни; табори смерті як засіб боротьби з духовним та етнокультурним відродженням русинства; русинське питання напередодні та під час Другої світової війни; боротьба з фашистською окупацією і українським націоналістичним рухом; стан русинської проблеми в радянський період, форми і методи українізації русинів Закарпаття та Прикарпаття; культурний етноцид русинства в сучасний період).

Самоідентичність і правовий статус русинської етнокультурної спільності: світовий досвід (проблема етнічної та культурно-історичної самоідентифікації сучасних русинів; невирішеність правового та етнокультурного статусу русинства в сучасній Україні; державна політика українських властей щодо русинського питання; боротьба русинів за визнання русинів окремим народом; рух за автономію Підкарпатської Русі в 1990-ті - 2000-ті рр.; Досвід і форми вирішення русинського питання в країнах Східної і Центральної Європи).

За підсумками роботи конференції буде видано збірник наукових праць. Надіслані статті та тези виступів будуть розміщені на сайтах організаторів конференції, а також видані окремим збірником.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук