Росія та бойовики поставили під загрозу запланований до свят обмін полоненими

В останні дні перед обміном полоненими між Україною та бойовиками на Донбасі, окупанти висунули нові умови, які можуть зірвати весь процес обміну, заявила учасниця гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі та перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

З її слів, серед вимог бойовиків – нові імена на обмін з їхнього боку, що значно ускладнює процес.

«Від представників ОРДЛО в останні дні, 14-15 грудня, мінська група отримала ще додаткові списки з вимогою обов'язково включити цих людей до списків на звільнення, і це, по суті, вносить серйозне сум'яття у визначення дати обміну. І по суті веде до зриву процесу», – повідомила Ірина Геращенко.

Окрім того, бойовики вимагають, щоб на обмін були доставлені всі 306 осіб, які вони внесли до цього списку попри те, що частина з цих осіб відмовилася від переміщення на окуповані території.

«ОРДЛО, по суті, наполягає на тому, щоб українська сторона тягла на лінію зіткнення вільних людей. РФ також заявила, що як ми не притягнемо всіх 306 осіб на лінію зіткнення – і вже звільнених, і тих, хто не бажає переміщатися ні за що, від кого є відповідні заяви – звільнення не буде», – зазначила Ірина Геращенко.

Відтак українська сторона очікує, що врегулювати цю ситуацію допоможе ОБСЄ, яка має зайняти «чітку позицію щодо неможливості примусу до осіб, які вже є на волі».

«Українська сторона запропонувала 20 грудня провести скайп- конференцію , аби, нарешті, узгодити остаточні деталі», – підсумувала Ірина Геращенко.

Нагадаємо, обмін полоненими, внаслідок якого Україна мала віддати бойовикам 306 осіб і отримати 74 мав відбутися до новорічно-різдвяних свят. Інформацію про намір повести такий обмін озвучив також інший член гуманітарної підгрупи від України Віктор Медведчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук