Росія вперше видала акредитацію українському вишу на непідконтрольній Луганщині

Луганський державний медичний університет видаватиме дипломи російського зразка з чотирьох спеціальностей

Підконтрольний бойовикам так званої «ЛНР» Луганський державний медичний університет імені святого Луки отримав російську акредитацію на 5 років, повідомила Російська федеральна служба з нагляду у сфері освіти і науки.

Акредитація означає, що університет зможе видавати дипломи російського зразка за спеціальностями «стоматологія», «педіатрія», «лікувальна справа» і «фармація».

Це перший український виш, розташований на непідконтрольній українській владі території, який отримав таку акредитацію, пише «Громадське». Раніше російську акредитацію отримали кілька вишів під контролем угруповання «ДНР».

У так званій «ЛНР» додали, що разом з цим вишем документи для акредитації в Росії восени подали ще два – Луганський національний університет імені Тараса Шевченка та Луганський національний університет імені Володимира Даля.

Нагадаємо, у квітні Росія спростила видачу своїх паспортів жителям окупованого Донбасу за спрощеною процедурою, а у травні таку можливість отримали жителі окупованого Криму.

Зазначимо, що після того, як підконтрольні Росії збройні формування окупували частину Донецької та Луганської областей, низка вишів з цих територій перемістилися на підконтрольну Україні територію.

Луганський державний медичний університет засновано в травні 1956 року. З початком війни на Донбасі у 2014 році заклад евакуювали з Луганська в Рубіжне Луганської області. Натомість бойовики на базі приміщень вишу створили свій навчальний заклад, давши йому ім’я святителя Луки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук