Росія заблокувала резолюцію Радбезу ООН щодо України

Volodymyr Balyta, 15 березня 201420436
Засідання Ради безпеки ООН

Росія під час голосування резолюції на засіданні Ради безпеки ООН скористалася своїм правом вето та проголосувала проти, тож резолюцію прийнято не було.

Серед присутніх членів засідання 13 віддали голоси на підтримку резолюції, 1 (Російська Федерація) – проти, 1 – утримався (Китай), пише УП.

Перед цим у своєму виступі постпред РФ при ООН Віталій Чуркін заявив: «Росія не підтримає резолюцію, оскільки не може погодитися з її основним посилом – «заборонити мешканцям Криму визначитися із своїм майбутнім».

Також він заявив, що «ми не зазіхаємо на територіальну цілісність України та підтримаємо і будемо поважати думку кримського народу за підсумками референдуму 16 березня».

Нагадаємо, що розглянути резолюцію для мирного врегулювання кризи в Україні запропонували США. Постійний представник США в ООН Саманта Пауер констатувала, що "військове втручання Росії триває", а запланований референдум порушує суверенітет України. Одним із ключових положень проекту резолюції щодо ситуації в Україні є невизнання світовою спільнотою підсумків референдуму в Криму.

Документ спеціально писали таким чином, щоби Пекін не голосував проти, а утримався, загнавши Росію у ще більшу міжнародну ізоляцію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук