Вдень у суботу, 14 січня, Росія завдала чергового масованого ракетного удару по Україні. Йому передувала ракетна атака на Київ, яка відбулася в суботу зранку.
Це перша масштабна ракетна атака росіян на Україну в 2023 році. Востаннє російські загарбники завдали масованого ракетного удару по Україні 31 грудня.
Повітряну тривогу оголосили о 13:51. Першим регіоном стала Донеччина. У подальшому тривога поширилась на більшу територію України і після 15:00 її було оголошено по всій країні.
За інформацією військових, станом на 14:50 Росія зосередила в морі п’ять ракетоносіїв, загальним залпом 36 ракет «Калібр». Також росіяни підняли в небо стратегічну авіацію.
Миколаївська область
Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив про те, що о 14:52 над Миколаївщиною відпрацювала ППО. Подробиць він не повідомив, але закликав місцевих жителів нічого не публікувати.
Одеська область
О 15:06 очевидці повідомили про вибух в Одесі. Згодом Одеська районна державна адміністрація повідомила, що над Одеським районом спрацювала протиповітряна оборона.
Голова Одеської ОВА Максим Марченко пізніше уточнив, що над областю було збито чотири крилаті ракети, одна влучила в об’єкт критичної інфраструктури. За його словами, там є пошкодження, але постраждалих немає
Вінницька область
О 15:18 «Суспільне» повідомило про те, що вибухи було чутно на Вінниччині. О 15:38 в регіоні знову було чутно вибухи.
Як пізніше повідомила начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони «Південь» Наталія Гуменюк, у Вінницькій області було збито три ракети. Ще одна потрапила в об'єкт критичної інфраструктури.
Львівська область
Про роботу ППО на Львівщині о 15:43 повідомив голова ОВА Максим Козицький. Водночас, за його інформацією, в області є влучання в об’єкт критичної інфраструктури. Подробиці тут.
Івано-Франківська область
Місцеве видання «Галка» повідомило, що далеко від обласного центру було чутно вибухи. Також інформацію про вибухи на Прикарпатті повідомило «Суспільне». Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук повідомила, що росіяни влучили в енергетичний об’єкт на території області, там виникла пожежа. На місце виїхали рятувальники, загиблих чи постраждалих немає. Про який об’єкт йдеться – Онищук не повідомила.
Дніпропетровська область
Вибух було чутно у Дніпрі. За інформацією місцевих Telegram-каналів, після вибуху над містом піднявся дим, а ударною хвилею вибило вікна, однак наразі не уточнюється, в якому районі міста. Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив, що ракета влучила в багатоквартирний будинок. Подробиці тут.
Харківська область
У Харкові також пролунав вибух, після чого, за інформацією «Суспільного», у більшості районів міста зникло світло. Також припинили курсувати поїзди в метро. Мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що комунальники почнуть відновлювати постачання світла, води й тепла після відбою повітряної тривоги.
Також російські воєнні злочинці вдарили ракетами по Харківщині. За словами голови ОВА Олега Синєгубова, зафіксовано два влучання ворожих ракет в об’єкт критичної інфраструктури. Наразі застосовуються аварійні відключення світла. На місці працюють екстрені служби.
Київ
Вибухи лунали також у Києві, однак влучань російських ракет не було. Над містом спрацювала ППО, повідомили в Київській міській війьковій адміністрації.
За інформацією головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, російські воєнні злочинці для атаки на Україну застосували крилаті ракети повітряного базування Х-101/Х-555, Х-22, крилаті ракети морського базування «Калібр», керовані авіаційні ракети Х-59. Вони були спрямовані на об’єкти критичної інфраструктури України.
Загалом загарбники здійснили близько 28 пусків крилатих ракет різного базування та 5 пусків керованих авіаційних ракет.
Силами та засобами Повітряних Сил Збройних сил України у взаємодії з підрозділами інших складових Сил оборони знищено 18 крилатих ракет та 3 керовані авіаційні ракети, зазначив він.
Також відомо, що це була дванадцята масштабна ракетна атака росіян на українські енергооб’єкти. За інформацією енергетиків, вона призвела до погіршення ситуації в українській енергосистемі – зокрема, призвела до виникнення більшого дефіциту потужностей.