Росіян застерігають від поїздок в анексований Крим без українських дозволів

Російське товариство захисту прав споживачів випустило пам'ятку для громадян Росії, в якій рекомендує отримувати дозвіл на в'їзд до Криму в української влади. Її опублікували на офіційному сайті організації.

Посилаючись на діючі норми міжнародного права, юристи ТЗПС пояснюють правовий статус Криму і міста Севастополя, які є окупованою територією.

«Законом України передбачено порядок в'їзду і виїзду з окупованої території, і за його порушення туристи можуть понести кримінальну відповідальність, аж до тюремного терміну. Для власної безпеки туристам рекомендується дотримуватися українського законодавства і перетинати кордон тільки з дозволу прикордонної служби України в Херсонській області», - йдеться в пам'ятці.

Також товариство рекомендує відмовитися від в'їзду в Крим морськими маршрутами.

Крім того, в пам'ятці міститься застереження щодо купівлі нерухомості на окупованому півострові.

«Якщо ви надумали купувати нерухомість на окупованій території, розумніше від цього відмовитися, або ж у крайньому випадку здійснювати операцію тільки на території, підконтрольній українській владі. Справа в тому, що Мін'юст України заблокував доступ представникам адміністрацій Криму і Севастополя до Держреєстру України, в якому проводиться реєстрація угод з нерухомістю. Без доступу до неї фактично неможливо підтвердити права власника на нерухомість, перевірити правову чистоту об'єкта і подивитися його історію. Це створює можливість для шахрайських дій, пов'язаних з багаторазовим продажем об'єкта різним особам», - зазначили в товаристві.

Організація також рекомендує росіянам не купувати в Криму товари та послуги, особливо - «дорогі товари світових брендів, які залишили ринок півострова у зв'язку з міжнародними санкціями».

«Велика ймовірність того, що вам продадуть фальсифікат або товар, на який не буде поширюватися гарантійне та сервісне обслуговування», - заявили в товаристві.

Як інформував ZAXID.NET, постановою №367 від 4 червня Кабінет міністрів затвердив порядок в'їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію України в Криму.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук