Росіяни можуть залишитися без YouTube та Livejournal

СвітМарта Кривецька, 18 липня 201213132
Росіяни можуть залишитися без YouTube та Livejournal
фото nnm.ru

У першій половині липня Роскомнадзор зажадав від YouTube і LiveJournal видалити з сайтів персональні дані росіян або припинити делегування доменів youtube.com і livejournal.com. Відомство не уточнює, які саме матеріали і де були опубліковані. Служба повідомляє, що звернулася до російського МЗС з проханням посприяти по дипломатичних каналах у припиненні публікації особистих даних росіян.

Крім LiveJournal і YouTube, в заяві Роскомнадзора фігурує ще чотири ресурси. Два з них, feritac.info і elgebei.info, заявляють, що містять особисті дані та адреси проживання москвичів. Ресурс obmanoff.net, за заявою його власників, призначений для створення бази інтернет-шахраїв і недобросовісних користувачів. Сайт huzhe.net позиціонує себе як "Книга скарг в інтернеті". У цих випадках скарги відомство направило відповідним реєстраторам доменних імен.

З початку 2012 року Роскомнадзор направив в іноземні компанії 42 аналогічні скарги. У 15 випадках робота сайтів була добровільно припинена, або з них видалили незаконно розміщені персональні дані. Решта справ буде розглядатися із залученням уповноважених органів відповідних країн.

Нагадаємо, днями російський парламент прийняв у другому і третьому читаннях законопроект, що передбачає створення єдиного реєстру сайтів із забороненою інформацією.

10 липня російські Інтернет-компанії виступили проти законопроекту. На знак протесту на добу закрилася російськомовна Вікіпедія, протест висловили також LiveJournal, ВКонтакті, Яндекс та інші популярні ресурси. З критикою законопроекту виступили і деякі організації та інтернет-експерти, включаючи раду з прав людини при президенті РФ і Російську асоціацію електронних комунікацій (РАЕК).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук