Росіяни стали краще ставитися до України, а українці гірше до Росії, – опитування

Зазначається, що частка росіян, які позитивно ставляться до України, нестійка

Росіяни за останні півроку стали дещо краще ставитися до України, а українці – гірше до Росії. Про це свідчать дані дослідження Київського міжнародного інституту соціології та російського «Левада-центру», що було проведене 15-19 вересня, пише РБК.

Так, із травня частка українців, які ставляться добре до Росії, знизилася з 43% до 37%. Якщо в травні цього року добре до України ставилися 26% російських респондентів, то у вересні – 32%.

Однак частка росіян, які позитивно ставляться до України, нестійка, вона сильно залежить від новинного фону і коливається між чвертю і третиною населення, зазначають соціологи.

«Коли тема стає менш гарячою, немає ескалації конфлікту, спостерігається зростання позитиву. Але це швидко змінюється. Є невеликий прошарок – 10-15% громадян, які найбільш чутливі до політичних подій, уважно за ними стежать. Велика частина суспільства інертна, і тому потрібні справді тектонічні зрушення у відносинах двох країн, щоб більшість змінила свою думку», – коментує соціолог «Левада-центру» Степан Гончаров.

При цьому частка росіян, які виступають за об’єднання Росії і України в одну державу, з травня збільшилася в межах статистичної похибки – з 9% до 11%.

З травня збільшилася частка росіян, які виступають за об’єднання Росії і України в одну державу

49% опитаних росіян виступають за відкриті кордони між Росією та Україною, а 34% підтримують закриття кордонів і введення візового режиму між країнами.

Нині 49% українців підтримують закриття кордонів

Серед українців 49% підтримують закриття кордонів, тоді як у травні таких налічувалося 43%.

Частка українців, які виступають за відкриті кордони між Росією і Україною, знизилася з 47 до 40%. І лише 4% українців виступають за об’єднання двох держав.

Відносно стабільним впродовж останніх двох років залишається ставлення росіян до Криму. 84% в цілому підтримують його окупацію (торік у вересні таких було 83%, у березні 2014 року – 88%).

63% бачать у силовому приєднанні півострова до РФ більше користі, ніж шкоди (у минулому березні – 64%, в березні 2015 року – 70%).

У вересні 2013 року до анексії Криму і військових дій на Донбасі, позитивно ставилися до України 69% росіян, негативно – 23%.

Позитивно ставилися до Росії тоді 88% українців, негативно – 9%.

Зазначається, що в РФ опитування «Левада-центру» було проведено 15-19 вересня 2017 року серед 1600 осіб у віці від 18 років у 137 населених пунктах. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук