Росії не подобається нарощування сил НАТО біля її кордонів, - МЗС РФ

СвітРоман Ганкевич, 9 червня 20144402

Перший заступник міністра закордонних справ Росії Володимир Тітов повідомив, що Росія розцінює посилення сил НАТО поблизу своїх кордонів, як демонстрацію ворожих намірів, а розміщення додаткових сил у Центральній і Східній Європі як порушення Основоположного акту і застерігає, що без відповіді це не залишить.

Про це він заявив в інтерв’ю «Интерфакс-Россия».

«Не можемо сприймати таке військове нарощування сил альянсу поблизу кордонів з Росією інакше як демонстрацію ворожих намірів. Додаткове розміщення значних бойових сил НАТО в центрально-східній Європі, нехай і на основі ротації, важко буде розцінити інакше, як пряме порушення положень Основоположного акта про взаємні відносини між Росією і НАТО від 1997 року», - заявив перший заступник міністра закордонних справ Росії.

Дипломат російського зовнішньополітичного відомства підкреслив, що в Росії не можуть залишатися байдужими до мілітаризації держав які її оточують і будуть змушені вживати усіх необхідних політичних та військово-технічних заходів, щоб надійно забезпечити власну безпеку.

За його словами, саме ситуація навколо України наочно висвітлила кризу системи безпеки в Євро-Атлантиці.

«Як і під час подій на Південному Кавказі в серпні 2008 року, НАТО, швидше, створює додаткові проблеми, ніж допомагає їх вирішувати. Посилення місії альянсу з патрулювання країн Балтії, нарощування військової присутності в країнах Центральної та Східної Європи, акваторіях Балтійського і Чорного морів, інтенсифікація навчань біля російських кордонів, використання літаків дальнього радіолокаційного стеження «AWACS» у повітряному просторі уздовж українських кордонів – все це привносить лише додаткові елементи напруженості в непросту ситуацію», - сказав Тітов.

Він зазначив, що такі дії альянсу «здатні перекреслити багаторічні зусилля щодо зміцнення довіри у військовій області, привести до нагнітання напруженості і гонки озброєнь, що загрожує серйозними витратами для всіх держав Євро-Атлантики».

Нагадаємо, ZAXID.NET повідомляв, що сьогодні в країнах Балтії стартують найбільші міжнародні військові навчання Saber Strike 2014, а раніше, наприкінці травня, у небі Прибалтики вже відбулися великомасштабні тренувальні польоти НАТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук