Російські спецслужби намагалися заслати в Україну розвідників під виглядом монахів

Одним з завербованих російськими спецслужбами виявився чернівчанин, який служив в одному з кримських монастирів

СуспільствоВолодимир Пиріг, 30 листопада 201817600

У Службі безпеки заявили, що російські спецслужби намагалися використати в Україні своїх агентів під виглядом псевдоцерковників.

Як повідомив прес-центр СБУ у Facebook, працівники «кримської філії» ФСБ змушували чернівчанина, який до березневих подій 2014 року мешкав у Криму, вчинити державну зраду. За інформацією СБУ, російські силовики зацікавилися чоловіком, бо він мав відкриту проукраїнську позицію.

«До того ж чоловік був прислужником в одному з монастирів, тому “таваріщі” вирішили використати його за релігійною лінією. Розвідувальні завдання на території України він мав виконувати під виглядом монаха», – сказано у повідомленні.

«А щоб чоловік став більш зговірливим, то продовжувачі традицій КДБ, за звичкою, помістили його на примусове лікування до психіатричної лікарні. Через кілька місяців чоловіку все ж вдалося звільнитися та повернутися на материкову Україну», – додали у Службі безпеки.

Крім цього працівники ФСБ Росії планували використати власного громадянина для виконання спеціальних завдань у мусульманському середовищі на території Росії та України. Для цього чоловік мав пройти «курс молодого бійця» в освітніх закладах релігійної спрямованості Близького Сходу або Південної Азії.

За інформацією СБУ, після відмови його певний час тримали під вартою за звинуваченням у розповсюдженні наркотиків, а після повторної пропозиції конфіденційної співпраці росіянин поспіхом покинув країну. Наразі росіянин сподівається отримати статус біженця та залишитись жити в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук