Російський омбудсмен запропонувала Україні забрати ув'язнених з анексованого Криму

Генерал-майор міліції Тетяна Москалькова стала російським омбудсменом у квітні

Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова заявила, що Росія не має підстав утримувати засуджених у Криму українців, оскільки вони вчинили злочин «на території іншої держави». Про це повідомив «ИТАР-ТАСС».

«Вони вчинили злочин як громадяни України на території раніше України. І сьогодні немає підстав утримувати їх на території іншої держави. Але реакції такої поки не надійшло. Дуже важливо нам їх відправити додому. Це питання і гуманізму, і соціалізації, і просто законності з точки зору утримання засуджених», – сказала вона, звертаючись до уповноваженого з прав людини в Україні.

Крім того, російський омбудсмен висловила готовність працювати над звільненням російських громадян, які відбувають покарання в Україні.

Нагадаємо, після анексії Криму українська влада звернулася до Росії з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території АР Крим чи Севастополя, проте тоді російський омбудсмен Елла Памфілова відповіла, що це можливо лише згідно з Конвенцією про передачу засуджених осіб. Конвенція передбачає переміщення засуджених осіб із території однієї держави на територію іншої. Відтак Україна не може використовувати Конвенцію про передачу засуджених осіб щодо людей, які перебувають у Криму, тому що вважає Крим українською територією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук