РПЦ обмежила автономію УПЦ (МП)

Окрім того, УПЦ зобов'язали поминати патріарха Кіріла в українських церквах

Предстоятель УПЦ (МП), митрополит Онуфрій та голова РПЦ патріарх Кіріл у Москві

Поправки до статуту Російської православної церкви (РПЦ), запропоновані архієрейському собору РПЦ предстоятелем Української православної церкви (Московського патріархату) митрополитом Онуфрієм, які були покликані допомогти УПЦ (МП) виглядати самостійнішою церквою в Україні, собор затвердив у такій редакції, яка обмежує самостійність української церкви ще більше. Про це пише портал «Релігія в Україні».

Так, тепер РПЦ повинна схвалювати статут УПЦ. Раніше такого пункту в статуті РПЦ не було, статут УПЦ затверджував лише собор УПЦ.

Також у соборному висновку записано: «Ім'я Предстоятеля поминається в усіх храмах Української Православної Церкви після імені Патріарха Московського і всієї Русі». Раніше такої вимоги в статуті РПЦ не було. Тепер затверджено пряму вимогу статуту РПЦ про поминання патріарха РПЦ у всіх храмах УПЦ.

«Цей пункт, мабуть, внесено самим патріархом Кірілом, який болісно сприймає своє незгадування в низці храмів УПЦ», – пише видання.

Крім того, тепер рішення про утворення або скасування єпархій, що входять в УПЦ (МП), і про визначення їх територіальних кордонів повинні затверджуватися архієрейським собором РПЦ.

Окрім того,у 10-му пункті визначення церковників йдеться про те, що «рішення Помісного й Архієрейського Соборів є обов'язковими для Української Православної Церкви». Це теж норма в статуті РПЦ. Раніше багато рішень московських соборів, систематично ігнорувалися і не виконувалися в УПЦ (МП), зокрема виходячи з ситуації на місці.

Інші пункти також закріплюють залежність УПЦ від РПЦ (зокрема, підтверджується, що УПЦ «отримує святе миро від Патріарха Московського і всієї Русі»).

Єдиним очевидним досягненням УПЦ на соборі є пряма декларація визначення архієрейського собору РПЦ про те, що центр управління УПЦ розміщено в Києві. Видання зазначає, що цей запис, імовірно, було зроблено, щоб формально убезпечити УПЦ від дії закону про «церкви з центром у країні-агресорі», проект якого розглядають у парламенті України.

«Таким чином, якщо раніше в статуті РПЦ була очевидна двозначність з приводу ставлення до УПЦ, яка давала можливість двояко інтерпретувати положення статуту, в новому висновку Архієрейського Собору РПЦ цю двозначність усунуто на користь фактичного центру управління в Москві», – підсумовує видання.

Як зазначив у коментарі РІСУ магістр богослов’я, викладач Київської Духовної Академії Ілля Бей, у такий спосіб «Москва хоче замилити очі київській владі».

«РПЦ хоче обійти вимоги законопроекту № 5309 (щодо назви релігійних організацій, що входять в структуру релігійної організації, керівний центр якої знаходиться в державі, визнаної державою-агресором)… Москва не тільки не дала Києву цим рішенням нічого нового, але і вирішила схитрувати. У положенні УПЦ в межах РПЦ власне не відбулося ніяких важливих змін», – наголосив богослов.

Нагадаємо, Архієрейський Собор РПЦ триває у Москві з 29 листопада по 2 грудня. У ньому, зокрема, беруть участь ієрархи УПЦ МП.

Раніше з’явилася інформація, що Російська православна церква нібито офіційно надала більшу самостійність Українській православній церкві Московського патріархату.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук