Румуни і болгари можуть без обмежень працювати в країнах ЄС

СвітВіра Карпінська, 1 січня 201416000
Румунам і болгарам зняли обмеження на роботу в ЄС

Громадяни Румунії та Болгарії отримали право працювати без обмежень у всіх країнах Євросоюзу. Таке рішення набуло чинності рівно через сім років після приєднання цих країн до ЄС.

Відповідно до договору про приєднання до ЄС, обмеження на участь представників балканських держав у європейському ринку праці, які діяли протягом семи років членства в організації, до 31 грудня 2013 року, скасовані, і зараз громадяни і Болгарії, і Румунії отримали право працювати там, де хочуть.

Тимчасові обмеження, введені дев'ятьма країнами ЄС стосовно Болгарії та Румунії, щоб запобігти масовій міграції, були зняті в перший день 2014 року.

Однак ці нові можливості були негативно сприйняті в ряді країн ЄС, насамперед в Англії, Німеччині та Нідерландах, які побоюються напливу трудових мігрантів.

Однак, як повідомила офіційний представник МЗС Румунії Брандуса Предеску, ніякої масової міграції з Болгарії та Румунії не очікується. За її словами, британські ЗМІ у висвітленні цього питання наближаються до расизму.

Президент Болгарії Росен Плевнелієв, в свою чергу, у своєму новорічному зверненні до нації наголосив, що громадяни Болгарії шукають гідну роботу, доходи і справедливість у себе на батьківщині, а не прагнуть придбати квиток в один бік і виїхати на постійне місце проживання за кордон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук