Румунська мова стала регіональною в Білій Церкві на Закарпатті

Володимир Балита, 24 вересня 20120
Румунська мова стала регіональною в Білій Церкві на Закарпатті
фото ТСН

У селі Біла Церква Рахівського району Закарпаття румунська мова отримала статус регіональної. Про це йдеться у відповіді голови сільської ради Білої Церкви на звернення народного депутата Геннадія Москаля.

«Згідно з положеннями Закону України «Про засади державної мовної політики», який передбачає надання статусу регіональної мови мовам національних меншин, кількість яких у регіоні складає 10% від загальної кількості населення, на ХІІ сесії сільської ради Білої Церкви від 14 серпня 2012 року було прийнято рішення застосовувати румунську мову в офіційних і адміністративних документах», - йдеться у відповіді голови сільської ради Георге Берінде

Відповідь у відповідності з прийнятим законом «Ківалова-Колесниченка» написана румунською мовою.

Нагадаємо, 13 вересня сесія Тарасовецької сільської ради Новоселицького району на Буковині визнала на території села румунську мову регіональною.

Нагадаємо, раніше на Закарпатті Берегівська райрада та міськрада надали угорській мові статус регіональної.

Місцеві влади Івано-Франківської Львівської та Тернопільської областей відмовились визнавати закон про мови чинним на своїх територіях, у 10 регіонах статус регіональної отримала російська мова.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав його, закон набув чинності закон 10 серпня. Закон передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук