Румунський парламент проголосував за відставку президента країни

СвітРоман Ганкевич, 25 червня 20140
Румунський парламент проголосував за відставку президента країни
фото Reuters
Траян Бесеску під час голосування на виборах до Європарламенту

В середу, 25 червня, парламент Румунії ухвалив декларацію, в якій закликає президента країни Траяна Басеску покинути свій пост через корупційний скандал, в центрі якого опинився брат румунського лідера, повідомляє агентство Reuters.

Зокрема, парламентарії визнали, що підтверджена причетність брата Траяна Басеску, Мірче, до діяльності кримінальних структур «завдає серйозної і непоправної шкоди репутації президентського інституту держави».

За відставку Траяна Бесеску висловилися 344 депутата, ще 17 утрималися, йдеться в повідомленні.

Раніше, у червні брат президента Румунії Мірче Басеску був заарештований за підозрою в отриманні хабара розміром в €250 тис.

За даними румунських правоохоронних органів, гроші були отримані від якогось громадянина Румунії, який таким чином намагався домогтися скорочення тюремного терміну для свого батька, раніше визнаного винним у навмисному вбивстві.

Довідка.

Траян Басеску переміг на президентських виборах Румунії у 2004 році. Вибори відбувалися під час Помаранчевої революції в Україні, і під впливом цих події Басеску використовував для своєї виборчої компанії жовто-гарячий колір, як і Віктор Ющенко. Він був затятим прихильником євроінтеграції Румунії. У 2005 році Траян висунув план щодо об'єднання Румунії та Молдови до очікуваного вступу Румунії до ЄС. Цей план не знайшов підтримки з боку керівництва Молдови.

19 травня 2007 пройшов референдум з питання відставки президента Румунії від займаної ним посади. За його результатами більшість тих, хто голосував, висловилися за те, щоб Траян Басеску продовжив виконувати свої обов'язки в якості президента Румунії. Басеску — перший президент в історії Румунії, який був офіційно тимчасово відсторонений.

На чергових президентських виборах, другий тур яких відбувся 6 грудня 2009, чинний президент Румунії Траян Басеску з незначною перевагою, менше 1% голосів, переміг лідера соціал-демократів Мірчу Джоане.

6 липня 2012 року парламент Румунії проголосив імпічмент Президенту Траяну Басеску, «за» відповідне рішення проголосували 258 з 432 депутатів румунського парламенту. Обов'язки Глави держави тимчасово виконує Голова Сенату Крін Антонеску.

29 липня 2012 було проведено загальнонаціональний референдум щодо імпічменту Траяну Бесеску. «За» висловилося 87% румунів, які взяли участь у референдумі, проте він визнаний недійсним через недостатню явку виборців (46% громадян)

28 серпня Конституційний суд Румунії визнав референдум з питання про імпічмент таким, що не відбувся. Траян Бесеску відновив свої повноваження на посаді Президента.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук