Русини готують проголошення незалежності Закарпаття

26 листопада 20085020

Сьогодні, 26 листопада, міськвиконком Ужгородської міської ради поширив заяву про підготовку русинами чергової провокації. 29 листопада у м. Свалява "сепаратистські організації під покровительством братів Балог запланували провести так зване "народне віче" для проголошення незалежності Закарпаття від Української держави", - йдеться в заяві. Про це інформує кореспондент ZAXID.NET.

"Останнім часом всі антидержавні зібрання, такі як І й ІІ Європейські конгреси "подкарпатських русинов", проходили на вотчині глави Секретаріату Президента України Віктора Балоги в м. Мукачеві. На що громадськість краю неодноразово звертала увагу Президента України В.Ющенка та в.о. голови СБУ В.Наливайченка, адекватної оцінки дій В.Балоги до цих пір не дано", - сказано в заяві.

"За мукачівським сценарієм, туди планується завезти кілька сотень молодчиків з Одеси, Донецька, Харкова під антиукраїнськими гаслами партії "Родина" для створення масових провокацій. Для протидії сепаратистським рухам у Сваляву уже готові прибути також близько тисячі представників націоналістичних сил - УНА-УНСО, "Тризуба", "Свободи". Наслідки зіткнення у невеличкому районному центрі кількох тисяч чоловік з антагоністичними ідеологіями можуть бути непередбачувані. Не виключено, що безладом можуть скористатися бандитські елементи для масових погромів та заподіяння шкоди майну мешканців Сваляви", - йдеться в заяві.

В заяві також сказано, що "метою цих дестабілізуючих дій під патронатом Секретаріату Президента є запровадження прямого президентського правління на території Закарпатської області".

У заяві до Президента України Віктора Ющенка, міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка і в.о. голови СБУ Валентина Наливайченка висунуто ряд вимог. Зокрема, не допустити чергової провокації з боку сепаратистів, спрямованої проти мешканців Закарпаття та, зокрема, м. Сваляви; дати політичну і правову оцінку сепаратистським елементам на Закарпатті та притягнути у рамках порушеної СБУ кримінальної справи за ст.110 КК України "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України" головного натхненника і спонсора антидержавних дій на Закарпатті - голову Секретаріату Президента України В.Балогу; змінити керівництво Закарпатської обласної державної адміністрації, у зв’язку з відсутністю будь-якої реакції та позиції з його боку на проголошений "акт провозглішенія возстановленія русинськой государственности" та потуранні антидержавним силам на Закарпатті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук