Садовий: На території «Золотої Рози» жодне будівництво не ведеться

8 вересня 201116302

Міський голова Львова Андрій Садовий заперечив інформацію, яку поширила низка ЗМІ з посиланням на лондонську «Guardian» про те, що у Львові під час будівництва готелю було знищено залишки руїн синагоги «Золота Роза».

«Багато людей турбуються про історичну спадщину Львова і, зокрема єврейську історичну спадщину у нашому місті. Після цих публікацій до нас звертаються з різних країн світу і запитують, що діється на руїнах синагоги «Золота Роза», знищеної нацистами 1941-го року.

Хочу авторитетно заявити – жодного будівництва на місці синагоги «Золота Роза» не ведеться. Будівництво готелю на сусідній вулиці Федорова, і до якого мають ряд претензій деякі представники громадських організацій, жодним чином не стосується території синагоги», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Натомість у Львові працює міжнародна група експертів, яка втілює проект увіковічення в місті найбільш важливих місць єврейської спадщини, серед яких і збережені фрагменти найвідомішої львівської синагоги. Відбувся міжнародний конкурс, на якому перемогли архітектори з Ізраїлю, Німеччини та США.

«Я сподіваюся, що поширення перекручених фактів та недостовірної інформації не затримають позитивні кроки і починання щодо збереження єврейської спадщини міста Львова. Нам дуже важливо, щоб спільними зусиллями разом з єврейською громадою, громадськими організаціями та усіма небайдужими до збереження спадщини Львова ми вирішили питання збереження фрагментів синагоги та їх гідного експонування. Я запрошую усіх – журналістів, представників єврейських організацій, експертів, фахівців зі збереження історичної спадщини до Львова, аби на власні очі переконатись в тому, що руїни синагоги є неторканими. Я запрошую також усіх, хто бажає, долучитись до роботи з вшанування пам’яті про єврейську історію Львова», – зазначив мер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Do hostia 9 вересня 2011, 13:28

  Це було б дуже цікаво, якби хтось подав такий позов. А руйнацію будинку №28 на Федорова на фундаментах з 1580 р. також Гросс висмоктав з пальця? А Жидівську кнайпу поблизу євр. духовного центру 16-19-го ст., а блошиний ринок на Шпітальній, на євр. кістках також влаштував Гросс? А будинок з химерами в євр. забудові 18-го ст. також Гросс відкрив? Так хтож обгадив і продовжує обгаджувати Львів на весь світ? В дзеркало подивись львіський гість і побачив головного обгаджувача.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гість 8 вересня 2011, 19:16

  Невже ж місто не може дозволити собі судовий позов до Гардіан й добитися корекції інформації?
  Якийсь недолугий вилупок Том Гросс висмоктав з пальця (чи з чого там) купу "фактів" і обгадив наше місто на весь світ...
  Невже ж нема нікого хто міг би принаймні спробувати виправити ситуацію?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук