«Самопоміч» готує законопроект про створення муніципальної міліції

Суспільство27 січня 20155310

Парламентська фракція «Самопомочі» буде ініціювати розгляд Верховною Радою законопроекту про муніципальну міліцію. Про це заявив голова фракції Олег Березюк, повідомляє 27 січня прес-служба партії.

«В минулому році, коли міста залишилися без представників органів внутрішніх справ, на захист громадської безпеки стали громадяни – прості мешканці міст. Тому, ми ініціюємо розгляд в парламенті законопроекту про муніципальну міліцію. Щоб мешканці міст мали вплив і дотичність до призначення керівників міліції на місцях», – сказав Березюк.

Він також уточнив, що муніципальна міліція має мати всі функції по охороні громадського правопорядку,  а за МВС, на думку Березюка, мають залишитися повноваження по розслідуванню кримінальних справ.

Про створення підрозділів охорони громадського порядку, які були б підпорядковані органам місцевого самоврядування, в Україні говорять з моменту ухвалення закону про місцеве самоврядування у 1997 році, який передбачав можливість створення місцевої міліції. У 2001 році навіть був указ президента Кучми про створення місцевої міліції на базі підрозділів ДАІ, ППС і дільничих інспекторів, однак справа так і не зрушила з місця.

У Верховній Раді кілька разів (у 2000, 2003 і 2009 рр.) реєстрували законопроекти про місцеву міліцію, але до ухвалення справа теж не дійшла. Востаннє законопроект такого спрямування був зареєстрований у Верховній Раді відразу ж після Революції Гідності 28 лютого 2014 року, але теж безрезультатно.

Втім, у деяких містах – наприклад, у Львові, Тернополі, Ужгороді, Дніпропетровську – підрозділи муніципальної міліції діють, однак фактично позбавлені будь-яких повноважень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук