За порядком стежитимуть пильніше. При райвідділах завершують формувати команди муніципальних дружин. До повного укомплектування ще бракує чотири десятки чоловіків. Втім, ті, кого вже влаштували, чергують разом із міліцією. А невдовзі й матимуть більше повноважень.
Інспектор муніципальної дружини Олександр Петрик розповідає: в муніуципальну дружину пішов у зв'язку з ситуацією в Україні. Прочитав на сайті міської ради, що в них формується така структура, яка б забезпечувала правопорядок у місті Львові і вирішив піти. Чоловік зізнається, хочеться якихось змін, щоб щось помінялося у суспільстві.
Штат комунального підприємста "муніципальна дружина" 66 осіб. Навчили та офіційно влаштували лише двадцятьох сімох. Інших ще шукають. Дружинники охороняють державні об’єкти, комерційні заклади, стежать за порядком у місті. А виконком ще й додав повноважень. Наприклад, за торгівлю в невстановлених місцях "з рук", за вигулювання собак — якщо порушують правила вигулювання собак, за неправильне паркування транспортних засобів. Також за порушення тиші.
Муніципальна дружина патрулює разом із міліцією. Найбільше роботи вдень у центрі біля ринків. Людям розповідають, де їм торгувати.
Чергова група розповідає, зженуть людей з одного місця — ті йдуть на інший бік. І так увесь день. Оголошення про торгівлю сільсько-господарської продукції на ринку люди не бачать.
Вміти говорити з людьми — одна із якостей, на яку звертають увагу при оформленні у муніципальну дружину. Але переконати десяток цих продавців, що порушують порядок, — справа не проста. Люди допомагають самі.
За тиждень працівникам муніципальної дружини влаштують ще додаткове навчання і протоки складатимуть самі, а потім передаватимуть у відповідні органи.