«Самопоміч» назвала чотири умови для вирішення політичної кризи

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» представила перелік вимог, які необхідні для виходу з політичної кризи, і за виконання яких вона готова розглядати кандидатуру нового прем’єр-міністра, залишаючись в опозиції можливе вирішення політичної ситуації в країні. Про це повідомили у прес-службі партії.

«Якщо залишки коаліції матимуть труднощі з пошуком голосів, «Самопоміч» готова розглядати кандидатуру нового прем’єр-міністра, залишаючись в опозиції. Але передумовою голосування за новий уряд має стати усунення причин політичної кризи та створення запобіжника від дочасних виборів», - зазначили у «Самопомочі».

Серед вимог «Самопомочі», необхідних для виходу з політичної кризи: добровільна відставка прем’єра; прийняття закону про вибори народних депутатів за пропорційною системою з відкритими списками; затвердження нового складу Центральної виборчої комісії; проведення відкритого конкурсу на посаду генерального прокурора.

У «Самопомочі» заявили, що «олігархічна система хоче «дотягнути» до осені та провести вибори восени за старим виборчим законом з традиційними гречаними щедротами. Щоб запобігти цьому – потрібно перезавантаження уряду та новий закон про вибори».

При цьому політсила виступає за закон про вибори за пропорційною системою з відкритими списками.

«Самопоміч» стовідсотково поділяє позицію президента України стосовно виборчої системи у версії від 1 серпня 2014 року, озвучену ним в інтерв'ю українським телеканалам: «Я маю своє абсолютно тверде переконання, який закон є оптимальним. Це пропорційна система з відкритими списками». Ми також абсолютно твердо переконані у оптимальності пропорційної системи з відкритими списками. І вважаємо запровадження такої виборчої системи єдиним дієвим запобіжником дочасних виборів. Усунення «гречаної» мажоритарки суттєво охолодить зацікавленість олігархів у виборчих перегонах», - йдеться у заяві.

У партії виступають проти призначення генерального прокурора за принципом особистої лояльності, бо це «призводить до того, що Генеральний прокурор не виконує своїх функцій, а займається демонстрацією лояльності.

«За два роки не покарали вбивць Небесної сотні, не провели розслідування воєнних трагедій, не посадили жодного високопосадовця-корупціонера. «Самопоміч» вимагає публічного конкурсу для визначення кандидатури на посаду Генерального прокурора», - сказано у заяві.

Нагадаємо, у вівторок, 14 березня, голова «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий не прийняв пропозиції стати прем’єр-міністром.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук