«Самопоміч» не підтримає зміни до Конституції у редакції президента, - Оксана Сироїд

Оксана Сироїд

Фракція «Самопоміч» не голосуватиме за зміни до Конституції України в частині децентралізації у президентській редакції. Про це у вівторок, 18 серпня, повідомила на прес-конференції у Харкові віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, пише «Інтерфакс-Україна».

«Позиція «Самопомочі» послідовна: не підтримувати такі зміни до Конституції, оскільки вони загрожують місцевому самоврядуванню і загрожують українській державності», - сказала вона.

Говорячи про загрози закладених у президентському варіанті змін до Конституції, віце-спікер назвала норму про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, інститут префектів і повноваження президента тимчасово зупиняти повноваження місцевих рад та сільських, селищних і міських голів.

За її словами, інститут префектів збереже нинішні повноваження обласної та районної державної адміністрацій плюс отримає додаткові повноваження нагляду за діяльністю органів місцевого самоврядування. Таке поєднання управлінської функції та адміністративного нагляду, на думку представників «Самопомочі» дуже небезпечне.

«Префекти призначаються президентом, фактично це будуть люди, залежні від президента. Стаття 144 у запропонованій редакції, передбачає повноваження президента тимчасово зупиняти повноваження місцевих рад і мерів, але термін не визначений», - сказала Сироїд.

Вона також підкреслила, що її політична сила однозначно виступає за децентралізацію, але це децентралізація насамперед виконавчої влади, чого немає в проекті, запропонованому президентом.

Також віце-спікер звернула увагу на те, що «Конституцію не можна змінювати під час війни». Про це раніше вона заявила у своєму відеозверненні, опублікованому на сторінці YouTube-каналу «Самопомочі».

«Не можна змінювати Конституцію під час війни. Тому що ворог може скористатися цими змінами і завоювати державу юридичною зброєю. Росія почала війну проти України саме для того, щоб змусити нас змінити нашу Конституцію, Росія хоче особливого порядку здійснення місцевого самоврядування на окупованих територіях саме для того, щоб амністувати бойовиків, легалізувати їх і таким чином завоювати нас зсередини».

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 липня прийняла постанову про направлення до Конституційного суду президентського законопроекту про внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади. Подання надійшло в КС 17 липня.

31 липня судвизнав законопроект відповідним вимогам ст. 157 і 158 Основного закону і 3 серпня даний висновок КС надійшов до Верховної Ради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук